Zdeněk Hochman a Irena Pospíšilová prolétli Vítovickým žlebem nejrychleji

Přesně dle domluvy, které já plním i kdyby trakaře padaly, jsme připravili test ve Vítovickém žlebu, který se započítává do Vyškovské běžecké tour. Museli jsme nahradit jarní závody, které nám vypadly díky kovidu a chtěli jsme, aby bylo víc možností pro vás všechny bojovat o body, když se bude počítat 5 nejlepších výsledků, proto jsem si přál, aby bylo aspoň 8 akcí, snad nám je na podzim opět nezakážou, ať máte víc příležitostí zabojovat o body. A nejjednodušší způsob, jak to udělat, je připravit test, přesně tak, jak jsme si je pořádali po celou kovidovou uzávěru.

Připravit další závod, na to už nemám síly ani možnosti.

A bohužel nikdo jiný nic neudělá, tedy aspoň tenhle test. Takže asi tolik a teď se podíváme, kolik vás přijelo a jak jste si vedli.

Vítovice

Jsem celkem v šoku, co se týče počtu startujících a je vidět, že Vyškovskou běžeckou tour asi nemá smysl pořádat. Zájem absolutně žádný ze širší veřejnost, na start se dostavili jen ti, co mají bodů celkem dost. Říkám si, proč něco vůbec organizovat, když o to není asi dost přitažlivé pro běžce, aby zabojovali o body do naší soutěže.

A to byla vcelku na to vedro, co dnes panuje, ideální trať schovaná skoro celá v chládku.

No nic, podíváme se, jak si všichni na startu vedli.

Nejdřív muži

S přehledem zvítězil na pro něj již známé trase Zdeněk Hochman. Sice byl trochu zklamaný časem, ale běžel sám a aspoň si velmi kvalitně zatrénoval. A to šlo taky.

Druhý po velmi dobrém výkonu doběhl Tomáš Jančík.

Až třetí skončil první běžec z AK Drnovice Lukáš Koudelka, ale běžel dobře.

Stejně tak výborně letěl po trati čtvrtý Martin Skřivánek. Zdatně Lukášovi sekundoval.

Příští týden běží oba dva spolu Jesenický maraton, tak snad si povedou obdobně.

Pátý proběhl cílem Jaroslav Černý z Maref.

Šestý pak kousek za ním Patrik Pataki.

Sedmý se dostal do cíle Petr Halas a opět mi pochválil své milované kopečky.

Osmý skončil Jiří Boháč.

Devátý pak Jiří Bubeník starší.

A desáté místo obsadil Josef Kunc.

A teď se podíváme, jak si vedly ženy

Bezpečně před odletem na dovolenou vyhrála Irena Pospíšilová. A to letí dnes, přesto přijela na rozdíl od jiných, co se třeba jen válí někde u vody doma.

Druhá doběhla Lenka Hrabovská, která z kopce opět letěla jako vítr. I na hodinkách měl nové rychlostní rekordy.

Třetí místo obsadila Marie Hynštová, která zase odbočovala kamsi do lesa. Pokolikáté tam už běžela a stejně to není nic platné. Ještě, že jsem jel na kole zrovna za ní a stačil ji vrátit, jinak do rána bivakovala někde u Tří studének a pátral po ní vrtulník s termovizí.

Čtvrtá proběhla cílem Světlana Petříková, tak snad už to půjde a opět se zapojí do tréninku a závodů.

Pátá skončila Jana Soldánová a vůbec neběžela špatně.

A šesté místo pak obsadila Helena Soldánová.

Abych nezapomněl. Anička Halasová si v rámci přípravy na ligu příští týden dala jen tři kilometry, ale zato velmi svižně.

Výsledky: Letní test - Vítovický žleb.xlsx (13404)

Průběžný stav Vyškovské běžecké tour po šestém závodě: 8.VYŠKOVSKÁ BĚŽECKÁ TOUR 2021 po 6.závodě.xls (170496)

Rajnochovice

Podle posledních bleskových zpráv zvítězil Petr Hénék v dlouhé verzi Hostýnské osmy.

Trasu dlouhou přibližně 105 km se součtem převýšení 5050 metrů zaběhl za 11:52:11.

A Alena Hénková pak ovládla absolutně mezi ženami kratší trať na Hostýnské osmě.

Trať v délce 65 km s převýšením 3050 metrů zvládla v čase 8:33:31.

Nečekal jsem žádné zázraky, co se týče počtu startujících na testu, ale jsem tím počtem běžců opravdu dost zaskočený a hlavně hodně zklamaný.

Ale prostě to tak je a musím se s tím smířit, že závodění má dost lidí na háku.