Ve Vyškově jsme ovládli jen tři věkové kategorie, Dana Hyláková bojovala v Říčkách a Lukáš Soural večer na Slovensku

Ve Vyškově jsme ovládli jen tři věkové kategorie, Dana Hyláková bojovala v Říčkách A Lukáš Soural večer na Slovensku

Dalším závodem započítávaným do Vyškovské běžecké tour byla Vyškovská dvanáctka a je vidět, že už přituhuje. Pomalu se nám rýsují favorité a v některých kategoriích je už v podstatě rozhodnuto. Ale ještě stále zbývají tři závody do konce soutěže a je možné to případně zvrátit, pokud máte alespoň čtyři starty v předchozích závodech, protože se započítává sedm nejlepších výsledků.

Brno

Ve čtvrtek se ovšem ještě běžely Brněnské běhy, oblíbený to seriál Anežky Langhammerové a Lukáše Sourala.

Anežka Langhammerová zvítězila v Běhu okolo Bílé hory s přehledem mezi ženami.

Překvapila tam Adéla Uhrinová, která doběhla druhá.

A Lukáš Soural pak také v pohodě vyhrál mezi muži.

Řičky

V Orlických horách si dala Dana Hyláková svůj oblíbený triatlon Říčkovský Golem a opět si tam vedla skvěle. Zlepšila si osobní výkon z tohoto závodu o neskutečných 12 minut i přes šílené vedro a v kategorii žen nad 35 let, kam už hodně dávno nepatří, vybojovala druhé místo. Celkově mezi ženami skončila na šestém místě.

Vyškov

Otevřené trasa závodu a vedro, to k sobě ve Vyškově vždy neomylně patří a ani letos tomu nebylo jinak. Přesto jsme se na start dostavili. V příšerně malém počtu. A taky v tom horku tam málem zdechli. Tak si probereme, jak kdo běžel.

Startovaly tam také děti

Matěj Halas vybojoval na trati 600 metrů třetí místo mezi stejně starými hochy.

Anežka Halasová pak obsadila nepopulární čtvrtou pozici ve své kategorii.

A Vojta Halas potom vyhrál speciální kategorii.

A teď tedy dospělí

Lukáš Soural se šetřil na večerní závod Moravsko - Slovenského běžeckého poháru, tak si jenom pohlídal vítezství mezi čtyřicátníky a celkově pak doběhl čtvrtý.

Martin Skřivánek se pomalu rozběhává po třech maratónech v rámci MUM a dnes vybojoval mezi muži nad 40 let třetí místo.

Petr Halas pak po tréninkovém výpadku zvládl doběhnout mezi padesátníky na sedmém místě.

Marie Hynštová v nových botách opět letěla a v pohodě ovládla nejstarší kategorii žen.

No a já jsem se taky postavil na start. A byla to totální hovadina. V tom vedru už běhat nemůžu. Od začátku mi nešly nohy, ještě, že mi Petr Halas skvěle odtáhl první 4 km, jinak bych šel asi plavat do Kačáku. Jenže on se pak vydal do cíle a odtud vyrazil na druhý okruh a je se jen klopýtavě motal kolem Kačáku podruhé. A konce v tom vedru nikde. Já měl dokonce i halucinace. Ani vám nebudu popisovat, co všechno jsem viděl. Neuvěřil by mi nikdo. A to bez LSD a jiných pochoutek. Stačilo vedro, v něm se rozběhnout a překopnout začátek. Je to levnější a účinnější než všechno drogy světa. Viděl jsem před sebou Jardu Lejska a tak jsem zkusil sedmý kilometr zrychlit. To ještě šlo, ale přišel náraz do zdi a v tom kopečku do cíle, co ani není kopeček, se mi podlomily nohy a málem jsem tak zkolaboval. Nikdy bych neřekl, že se dá pár metrů před koncem závodu tak vytuhnout. Jako by mě někdo vší silou táhl zpátky. No prostě porod ježků proti srsti. Až mi bylo i zle, kdybych snídal, vyhodil bych to někde v parku ven, takhle nebylo co. Nakonec jsem se do cíle dostal. Borci z mé kategorie nad 60 let nepřijeli, tak jsem utrpěl vítězství, ale léčit se z toho budu hodně dlouho.

Výsledky: Výsledky - Běh kolem Vyškova 2023 (1).xls (128000)

Vyškovská běžecká tour: 10.VYŠKOVSKÁ BĚŽECKÁ TOUR 2023 po 9.závodě (1).xls (336896)

Borský Svätý Jur

Pořadatelé Běhu Jurským Chotárom kvůli vedru posunuli start a tak mě Lukáš Souroal po dopoledním závodě ve Vyškově o hodinku delší odpočinek. Ale i tak se tam sjela ostrá konkurence. Lukáš nakonec celkově doběhl čtvrtý a v kategorii nad 40 let skončil druhý.

Velmi slabá účast členů AK Drnovice. Po vzepětí v závodech v Nemojanech musel přijít zákonitě trochu útlum, ovšem až tak vysoký jsem fakt nečekal, ale v sobotu se nás snad na Běhu okolo rybníka Chobot sejde mnohem víc. Aspoň doufám, protože už mi nic jiného nezbývá.