Ve Šternberku se nám v neděli dařilo. V sobotu pak Lukáš Soural doběhl druhý v Moravském Krumlově a v neděli vyhrál v Rajhradě

Ve Šternberku se nám v neděli dařilo. V sobotu pak Lukáš Soural doběhl druhý v Moravském Krumlově a v neděli vyhrál v Rajhradě

Ještě nám chyběly další sobotní výsledky a vidět jsme opět byli. A v neděli to bylo také výborné.

Moravský Krumlov

V sobotu pak ještě Lukáš Soural vybojoval druhé místo absolutně mezi muži v Krumlovském běhu.

Lesokros Nebílovskými sady

Anežka Langhammerová tam vyhrála závod na 5 km v rámci canisrossu, který se běžel bez psů.

Staré Město pod Sněžníkem

Jaroslav Trávníček vyrazil na poslední závod seriálu Kolski Cup, kterým byl výjezd ze Starého Města pod Sněžníkem na Kladské sedlo. Závod o délce 9,3 km a převýšení 274 m, který se jel na mokré silnici zvládl za 36:04 min a obsadil 3. místo celkově a stejně tak i v kategorii 50+. Zkrátka padesátníci jsou nejlepší! Zároveň si vylepšil osobní rekord na této trati o neskutečné 2 minuty a vrátil porážku klukům, kteří ho porazili na závodech minulý týden. V celkovém pořadí seriálu i přes mocný závěrečný finiš, obsadil bramborový stupínek o pouhý jeden bodík.

Šternberk

Podzimní Kiosk ve Šternberku je také zařazený už léta do Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje a vzhledem k vývoji soutěže bylo nutné tam zajet. Po nádherném letním počasí nás tam čekala šílená kosa. Promrzl jsem na kost.

Martin Skřivánek odběhl výborný závod. Porazil i Lukáše Koudelku, v kategorii čtyřicátníků doběhl třetí a celkově v našlapaném závodě osmý.

Lukáš Koudelka pak skončil hned za ním na čtvrtém místě mezi muži nad 40 let a celkově pak devátý.

No, a já nastoupil opět jako vodič, přestože jsem se zařekl, že po zážitku z minulého týdne, ze kterého jsem se ještě nezotavil, už dva závody po sobě nepoběžím, tak jsem vyrazil na trať zase. Čím starší, tím blbší. A první kolo jsme běželi v obrovském fofru. Nohy mi málem upadly až u samého zadku a jako vodič jsem konečně nezklamal. Jo, jenže mě pak čekalo ještě druhé kolo, a to už na mě šly mrákoty. Lezl jsem jako mravenec a jen se modlil, abych se vůbec dostal do cíle. Nakonec jsem to s odřenýma ušima zvládl, ale z toho se budu zase léčit další týdny. Ještě, že už teď nejsou na pořadu někde dva závody po sobě. Druhé kolo 3,5 km dlouhé jsem se odplazil o 80 vteřin pomaleji, ale je fakt, že nebyl důvod se hnát a totálně se odrovnat. Nejlepší borci mezi šedesátníky nedojeli, na to se ovšem historie neptá, tak jsem tedy vyhrál. Asi jsem vyhrál něco naposledy, ale přiznám se, že jsem z toho radost měl.

Myslím, že jsme opět odvedli kus dobré práce a ty výsledky za nás hovoří samy.