Třináctý test nás opět zavedl do Rakoveckého údolí. Parádní výkony předvedli Petr Hének a Lenka Hrabovská

Třináctý test nás opět zavedl do Rakoveckého údolí.

Parádní výkony předvedli Petr Hének a Lenka Hrabovská

Jednou měsíčně poběžíme kvůli porovnání času v Rakoveckém údolí a tak to padlo na tuto sobotu. Běželi jsme tam naposledy 2. ledna, To je před 5 týdny, tak to vyhovuje.

V Rakoveckém údolí je běhání vždycky relax, tak proč se tam nevracet častěji. Ostatně já jsem tam minimálně jednou týdně.

Bohužel nás trochu zaskočila noční sněhová nadílka. Tím pádem se zhoršily podmínky, protože se místy běželo ve sněhu a proto se výkony nedaly moc porovnávat. Ale i přesto se někteří z tradičních účastníků tohoto běhu dokázali zlepšit nebo zaběhnout alespoň stejné časy jako minule.

Petr Hének to napálil

Museli jsme dle nařízení vlády startovat intervalově po dvou lidech, ale zvládlo se to všechno v pohodě.

Já jsem tam aspoň poklusával. Na víc teď prostě nemám.

Opět nechyběl v civilu a jako servisman pro děti Petr Halas.

Jana Halasová samozřejmě fotila. Máme od ní zase parádní fotky.

Petr Hének mezi nás zaskočil poprvé, ale to, co předvedl, to byl úchvatný letecký den. Zaběhl zde absolutně nejrychlejší čas, protože o minutu překonal dosud nejrychlejší výkon Martina Vintrlíka z 2. ledna. A samozřejmě byl na trati sám.

Druhý doběhl Martin Skřivánek, ten také běžel úplně sám. A zvládl čas naprosto stejný jako minule. To je skvělé.

Třetí tentokrát proběhl cílem Milan Marek. A běžel rychleji jako naposledy na této trati.

Čtvrtý skončil Lukáš Koudelka. Ten měl největší posun v dosaženém čase oproti minulému testu na této trati. Už je na něm vidět, že se postupně pěkně rozběhává po operaci achilovky.

A pátý se pak dostal do cíle Pepa Kunc. Pořád zvládá odběhnout každý test a já stále ne.

Lenka Hrabovská také letěla s větrem o závod

Lenka Hrabovská tentokrát běžela naprosto sama. O to cennější je téměř totožný čas jako minule, kdy se držela Lukáše Koudelky. A to dnes konečně nešla naplno, ale s rozumem, tak by to mělo být.

Druhá doběhla Anička Halasová. Je na tom výborně. I ona si posunula o půl minuty osobák na této trati.

Za Aničkou doběhla jako třetí Světlana Petříková. Tentokrát utekla Marii Hynštové poměrně brzy, ale čas si oproti minulému testu nezlepšila. Přesto na ty podmínky běžela velmi dobře.

Čtvrtá se dostala do cíle Marie Hynštová. Také ona běžela o něco hůř jako 2. ledna, ale to nevadí, spíš šlo o dobrý trénink. A ten to rozhodně bez debaty byl.

Anežka Halasová se držela až do své obrátky se ženami a pak si ve velmi dobrém čase doběhla do cíle.

Matěj Halas si stejnou trasu odběhl také a v cíli nebyl o moc horší než Anežka.

Test nám ukázal, přestože byly mnohem horší podmínky, jak na tom kdo je dle porovnání dosažených časů v předchozích dvou testech na stejné trati. Ale to není tak důležité, když se nezávodí, jak spíš že to kvalitní trénink v krásném prostředí s partou kamarádů.

V sobotu 13. února se určitě nepoběží v Radíkově na Svatém Kopečku u Olomouce, což je škoda, ale nedá se nic dělat. Nás tedy zase bude čekat další test. O tom jaký a kde budu zase včas informovat.

Musím to řešit podle podmínek a počasí.

Výsledky: 3. Běh Rakoveckým údolím -výsledky.xlsx (13051)

Koronavirový běžecký pohár po třináctém testu: Koronavirový běžecký pohár po 13.závodě.xls (121344)