Tomáš Steiner zvítězil v Tučapech, Anežka Langhammerová tam doběhla druhá, Irena Pospíšilová a Lukáš Koudelka skončili třetí

Tomáš Steiner zvítězil v Tučapech, Anežka Langhammerová tam doběhla druhá, Irena Pospíšilová a Lukáš Koudelka skončili třetí

Ve středu se bojovalo v Tučapech o další body do Vyškovské tour. A bylo se na co dívat.

Tučapy

Tradiční závod na Vyškovsku, to je Tučapská desítka a letos je opět zařazená do Vyškovské běžecké tour, tak jsem doufal, že se nás na startu objeví co nejvíc.

Pořadatelé připravili novou trasu, zázemí bylo ve škole, tak jsme čekali, co to všechno přinese. A myslím, že se to všechno povedlo. Skvěle připravená akce, nic nemělo chybu.

A těch dětí na startu, snad se blýská na lepší časy.

Probereme si teď i výsledky členů AK Drnovice.

Nejdřív ženy

Parádní výkon předvedla na nové 5,2 km dlouhé trati Anežka Langhammerová, když doběhla celkově druhá mezi ženami.

Irena Pospíšilová se objevila v závodním poli po dlouhé době a opět předvedla, že běhat umí. Celkově skončila třetí mezi ženami a kategorii nad 40 let vyhrála.

Lenka Hrabovská stála na startu také po delší době a běžela velmi dobře, celkově skončila pátá a v kategorii pak druhá.

Lucie Kolmašová opět podala velmi dobrý výkon, který jí vynesl v nabité kategorii žen nad 40 let výborné čtvrté místo.

Marie Hynštová též odběhla závod výborně. Bez problémů ovládla svoji kategorii žen nad 60 let po velmi slušném výkonu.

A také se podíváme na muže

Tomáš Steiner vyrazil brzy po startu do čela a jenom postupně navyšoval odstup na další muže v pořadí. Je ve skvělé formě, nedal klukům žádnou šanci a to běžel jen tréninkově.

Lukáš Koudelka se dostává do formy. Dnes běžel výborně a bylo z toho celkové třetí místo a v kategorii nad 40 let skončil druhý.

Také Martin Skřivánek trasu zvládl velmi slušně. Vyneslo mu to jeho tradiční čtvrté místo v kategorii čtyřicátníků.

Jaroslav Trávníček si též přijel pro body do VBT a navíc k tomu ještě stačil vyhrát mezi šedesátníky. Letěl jako za mlada. I bez kolečkových lyží.

Zdenek Kolmaš si dal kvůli zranění jen 5 km závod a zvládl ho skvěle. Snad už se mu zdravotní potíže vyhnou.

Nakonec tedy já. Vyrazil jsem taky jen na 5 km. Rozběhl jsem to jako mistr světa a nedbal na varovné příznaky z poslední doby. V polovině trati jsem viděl, že je zle. Lýtka opět totálně našrot. Cukalo mi v nic, svaly napnuté jako tětiva luku, musel jsem zvolnit a nějak doklusat do cíle. Pořád to nejde dát dohromady.

Výsledky: Tucapa_2024_vysledky_absolutni.pdf (505365)

Vyškovská běžecká tour: 11.VYŠKOVSKÁ BĚŽECKÁ TOUR 2024 po 6.závodě (2).xls (192000)

Rohatec

Lukáš Soural se rozjel pro body do Moravsko – Slovenského běžeckého poháru na Rohateckou devítku. A běžel opět výborně.

Celkově skončil třetí a v kategorii čtyřicátníků pak druhý.

Startoval tam také Petr Halas s dětmi.

Matěj Halas doběhl čtvrtý mezi juniory.

Anežka Halasová vybojovala druhé místo mezi juniorkami.

Anička Halasová doběhla šestá v kategorii nejmladších žen.

A Petr Halas tam okupuje pořád bednu. I tentokrát doběhl třetí mezi muži nad 50 let.

Běžela tam také Jana Soldánová a v nejmladší kategorii žen skončila čtrnáctá.

Opět se nás sešlo zase víc, a to je moc dobře. Aspoň na naše závody by bylo dobré přijet v co největším počtu. A na další v Olšanech a Nemojanech pak v plné sestavě.