Tomáš Steiner zvítězil v Hulíně. Na bedně jsme stáli i v Radosticích, ve Slavoníně a na Paprsku

Tomáš Steiner zvítězil v Hulíně. Na bedně jsme stáli i v Radosticích ve Slavoníně a na Paprsku

V sobotu se běžela tradiční Hulmenská desítka v Hulíně a v neděli pak Slavonínská desítka v Olomouci Slavoníně. Na obou závodech jsme měli své zastoupení.

Hulín

Na Hulmenské desítce pravidelně startuje Tomáš Steiner, také tento závod několikrát vyhrál. A také letos na svá vítězství navázal. Po souboji se soupeřem, kterému utekl až na 8 kilometru zaběhl na této nepříliš rychlé 10 km dlouhé trase výborný čas 33:51.

Simona Grulichová se také vypravila na start a ve své kategorii čase pod 45 minut vybojovala druhé místo.

Radostice

Na Brněnský běžecký pohár, na Nerezovou radostickou desítku, se rozjeli hned tři borci z AK Drnovice.

Lukáš Soural v obrovské konkurenci vybojoval třetí místo mezi čtyřicátníky.

Lukáš Koudelka pak doběhl mezi muži nad 40 let osmý.

A dvě vteřiny za ním na devátém místě proťal cílovou pásku Martin Skřivánek.

Slavonín

Slavonínská desítka je druhý závod zařazený do Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje, a tak bylo samozřejmé, že se tam objevíme na startu. Bohužel se běželo po ledu a sněhu, trať tedy byla abnormálně náročná a všichni si tam solidně mákli.

Mezi marody se mimo mě přidala i Lucie Kolmašová, takže běžet nemohla. Už je nás nějak moc. Letos ten rok nezačíná dobře.

Výborně běžela Simona Grulichová, která si v poklidu doběhla pro první místo v kategorii.

A Marie Hynštová si za ni rozumným tempem doklusala pro druhé místo v nejstarší kategorii žen.

Zdenek Kolmaš poctivě bojoval nejen s tratí, ale i s nesmírně kvalitními soupeři v kategorii nad 40 let a vyneslo mu to jedenácté místo.

Paprsek

Jaroslav Trávníček startoval na Patnáctce okolo Paprsku v běhu na lyžích, kde obsadil 20. místo ze 78 startujících a při prvním startu v kategorii šedesátníků po tuhém boji vybojoval druhé místo.

Gbely

Při slavnostním vyhlašování výsledků Moravsko – Slovenského běžeckého poháru jsme také nechyběli.

Lukáš Soural si tam přijel pro cenu za vítězství v této celoroční běžecké soutěži.

A Jana Soldánová tam pak ve své kategorii obsadila druhé místo.

Opět je naše závodní účast omezená jen na tradiční opory, ale zase nás bylo řádně vidět.

Třetí závod do Vyškovské běžecké tour proběhne 27. ledna. Předpokládám, že se poběží v Rakoveckém údolí.