Tomáš Steiner zvítězil v Grymově a Anežka Langhammerová vyhrála ve Veselici

Tomáš Steiner zvítězil v Grymově a Anežka Langhammerová vyhrála ve Veselici

V Grymově se běželo o body do Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje na zdejší rychlé 10 km trati. A ve Veselici pak závod Lesempolem.

Grymov

Klasika v Grymově. Silný vichr, který ubíral síly, ale aspoň nebyla taková zima, jak se to tam obvykle někdy přidává k větru. Přesto se běželo rychle. Osobní rekordy na certifikované 10km trati padaly jako na běžícím pásu.

Ve fantastické formě je Tomáš Steiner. V tempově běženém závodě si počkal na posledních 500 metrů, pak to nakopl a časem 33:07 s přehledem zvítězil.

Jiří Kouřil předvedl též parádní výkon, když časem 34:57 obsadil v nejmladší kategorii mužů šesté místo a celkově skončil sedmý.

Simona Grulichová se dostala také do skvělé formy. Po výborném rozložení tempa po celé trati vyhrála v kategorii nad 50 let a celkově doběhla pátá v osobním rekordu časem 42:11.

Lucie Kolmašová běžela též výborně, porazila řadu skvělých běžkyň v kategorii nad 40 let. Bojovala na trati s větrem a zvládla to také skvěle. V osobním rekordu časem 46:15 doběhla mezi ženami nad 40 let čtvrtá.

Zdenek Kolmaš hodně překvapil, jel jako pila a fantastickým osobním rekordem časem 45:11 proběhl cílem v obrovsky nabité kategorii mužů nad 40 let na 23. místě.

Marie Hynštová si profesorsky počkala na závěr, kdy doběhla soupeřku před sebou a velmi slušným časem obsadila druhé místo mezi ženami nad 50 let.

Veselice

Na půlmaratón v náročném kopcovitém terénu se zajeli podívat Anežka Langhammerová, Lukáš Koudelka, Martin Skřivánek a Ondřej Kindl.

Anežka Langhammerová tam výborným výkonem zvítězila mezi ženami.

Martin Skřivánek běžel také velmi dobře, v kategorii nad 40 let doběhl čtvrtý.

Ondřej Kindl pak překvapuje čím dál víc. Ve stejné kategorii obsadil sedmé místo.

A Lukáš Koudelka i přes zdravotní problémy pak doběhl mezi čtyřicátníky devátý.

Opět na startu jen jedni a ti samí. Všichni si zaslouží mimořádnou pochvalu. Doufám, že nás bude co nejdřív víc a víc.