Tomáš Steiner první, Lukáš Soural a Irena Pospíšilová druzí a Lukáš Koudelka a Anežka Langhammerová třetí v Nemojanech

Druhý závod započítávaný do Vyškovské běžecké tour jsme připravili v Nemojanech a kvůli zimě jsme trasu závodu nachystali tak, aby se běželo po silnici z Nemojan do Račic a zpět a dalo se běžet. A zázemí jsme pak zajistili v sokolovně v Nemojanech.

Nemojany

Jsem rád, že se nás sešlo opravdu hodně. Všichni zaslouží velkou pochvalu, jak závodníci, tak pořadatelé. Potěšilo mě to a je vidět, že pořádat takové akce má smysl.

Zima už nebyla tak hrozná jako v týdnu, ale teplo pořád vypadá jinak. Přesto jsme se sešli ve slušném počtu a běželo se po pomalejším začátku vcelku rychle. Tak se podíváme, jak se komu dařilo.

Nejdřív se mrkneme na ženy z AK Drnovice

Výborně běžela Irena Pospíšilová. Ve velmi dobrém, čase doběhla druhá celkově a první v kategorii nad 40 let.

Anežka Langhammerová tempo stupňovala a posunula se postupně až na třetí místo celkově a svoji kategorii pak vyhrála.

Lenka Hrabovská závod rozběhla odvážně, ale pak se k ní dotáhla Anežka Langhammerová a cílem proběhly společně na třetím místě celkově. Lenka byla druhá v kategorii nad 40 let.

Výborně si vedla také Lucie Kolmašová. Začala hodně svižně, dokázala tempo udržet i v kopcích a velmi solidním časem na této kopcovité trati doběhla celkově šestá a v kategorii skončila na třetím místě.

A Marie Hynštová se trochu trápila, tak jen doklusala volně do cíle. Svoji kategorii samozřejmě vyhrála.

A teď probereme výsledky mužů AK Drnovice

Tomáš Steiner si v rámci tréninku trať odběhl ve slušném tempu a bezpečně zvítězil absolutně v celém závodě.

Lukáš Soural s ním polovinu trati běžel pohromadě a pak si jen hlídal celkové druhé místo a v kategorii nad 40 let vyhrál.

Lukáš Koudelka běžel také velmi dobře. Stupňovaným závěrem vybojoval celkové třetí místo a v kategorii čtyřicátníků skončil druhý.

Martin Skřivánek též prokázal výbornou formu, když doběhl celkově čtvrtý a v kategorii nad 40 let byl třetí.

Nová posila AK Drnovice Ondřej Kindl se uvedl ve skvělém světle, když celkově doběhl pátý a v nabité kategorii nad 40 let končil čtvrtý.

Po delší době vyrazil s námi na trať také Petr Hrabovský a je vidět, že mu to běhá pořád dobře. Mezi muži nad 40 let obsadil páté místo.

A vzestupnou formu prokazuje také Zdenek Kolmaš. Ve velmi dobrém čase doběhl mezi muži nad 40 let na sedmém místě. A to podotýkám, že tato kategorie byla opravdu nejvíc našlapaná.

Do formy se dostává také Petr Halas po výpadku zaviněné zraněním. Mezi muži nad 50 let doběhl druhý ve výborném čase.

Jiří Bubeník si též v pohodě doběhl pro body do VBT, když mezi padesátníky vybojoval čtvrté místo.

A Radek Buchta si v poklidu doklusal v rámci naběhávání kilometrů pro první místo mezi šedesátníky.

Výsledky: Výsledky - Nemojská osmička 2024.xls (49152)

Vyškovská běžecká tour po druhém závodě: 11.VYŠKOVSKÁ BĚŽECKÁ TOUR 2024 po 2.závodě.xls (55296)

Jsem rád, že jsme se opět sešli a pořádně se proběhli. Počasí nikoho moc neodradilo. Doufám, že nám to vydrží i nadále.

Třetí závod do Vyškovské běžecké tour proběhne 27. ledna a podrobnosti k němu sdělím až podle toho, jak se bude vyvíjet počasí.