Tomáš Steiner první, Irena Pospíšilová druhá a Anežka Langhammerová s Jiřím Kouřilem třetí v Kojetíně. A Lukáš Soural doběhl třetí v Javorníku

Tomáš Steiner první, Irena Pospíšilová druhá a Anežka Langhammerová s Jiřím Kouřilem třetí v Kojetíně.  A Lukáš Soural doběhl třetí v Javorníku

Vyškovská běžecká tour pokračovala dalším závodem v Kojetíně. Hanácká kojetínská desítka už má své jméno, tak byl předpoklad, že se nás na startu objeví víc. Ale pořád se dá všechno zlepšit.

Kojetín

Doufal jsem ve vyšší počty běžců z AK Drnovice na startu a opravdu se nás sešlo víc než obvykle. Pořád je ale členů AK Drnovice, co by mohli závodit mnohem víc.

Tomáš Steiner je ve skvělé formě, škoda že zítra odjíždí na půlroční turné, zaběhl by tady velké věci. V Kojetíně si v pohodě doběhl pro kontrolované vítězství.

Irena Pospíšilová běžela také skvěle. Vyneslo jí to druhé místo mezi ženami i v kategorii.

Anežka Langhammerová po včerejším závodě v Dolní Dobrouči podala též výborný výkon. Celkové třetí místo a první v nejmladší kategorii žen je to ho důkazem.

Lenka Hrabovská měla smůlu, že se na startu sešla obrovská konkurence. Přestože předvedla parádní výkon, stačilo to „jen“ na čtvrté místo v kategorii a pátá pak skončila celkově mezi ženami.

Jiří Kouřil si odskočil z Gladiator race a ukázal všem, jak mu to prospívá. Po výborném běhu vybojoval celkové třetí místo a v kategorii pak skončil druhý.

Lukáš Koudelka odběhl závod dle možností po záhulu z minulého týdne na Valašském hrbu a i tak běžel velmi slušně. V nabité kategorii čtyřicátníků skončila pátý a sedmý doběhl celkově.

Martin Skřivánek také cítil Valašský hrb v nohách i na hrbu, ale bojoval, seč mu síly stačily. Sedmé místo mezi čtyřicátníky a desáté celkově je slušný počin.

Milan Marek si přijel ověřit, jak na tom bude po tom šíleném závodě v Beskydech na 55 km a běžel velmi dobře. Mezi šedesátníky se prosadil na druhé místo.

Marie Hynštová se začíná rozběhávat po dlouhé pauze po zranění a doběhávání kilometrů. S přehledem si pohlídala vítězství mezi ženami nad 50 let. A to prosím v 66 letech.

Jaroslav Trávníček přijel zkusit, co mu dovolí nohy a doběhl na sedmém místě mezi padesátníky. Drahanskou vrchovinu prý příští týden nebude pokoušet, ale můžete ho potkat na Kalečníku, kde bude na vás čekat na občerstvovačce. A to tam dojede na kolečkových lyžích.

Na startu stála také Lucie Hrabovská a mezi dětmi doběhla na třetím místě.

No a co tedy nakonec já. Ráno jsem vypadal tak akorát na aspirin a zalézt do duchen. Prochladl jsem v sobotu večer na fotbale a z nosu mi teklo jako okapu při pořádném lijáku. Tak jsem šel rozklusat a kupodivu byl v Kojetíně příjemný vzduch a tak jsem to zkusil. jen odklusat. Jenže nohy běžely kupodivu samy. A k tomu jsem se pořád vezl v háku za Svaťou Kudličkou a Petrem Jeřábkem, tak jsem i to na mě už sakra ostré tempo udržel, sice jsem se místy viděl na roštu pece v krematoriu a některé úseky trati jsem běžel v bezvědomí, protože vůbec nevím, kde jsem se potácel mezi sedmým a osmým kilometrem, ale přežil jsem to. Tedy zatím. Až ráno si řeknu, zda budou u nás jitra tichá. A radost na závěr, protože jsem dokonce jsem porazil i všechny sedmdesátníky. Sice Svaťu Kudličku sprostým finišem, neb si moje tělo samo od sebe vzpomnělo na mé půlkařské mládí a Jardu Lejska taky jen o fous, ale to se počítá. Bohužel i výkon s průměrem 4:35 na km stačil jen na čtvrté místo mezi šedesátníky, ale to bych nebyl já, abych se na stupně neprodral. Naskočil jsem tam v zastoupení Milana Marka a užil si té slávy na bedně do sytosti.

Výsledky: 2023.0604_vl_b.Kojetinska 10.pdf (352830)

Foto Zuzana Frydrychová: fryzu.rajce.idnes.cz/Kojetinska_desitka_2023/?

Vyškovská běžecká tour po 4. závodě: 10.VYŠKOVSKÁ BĚŽECKÁ TOUR 2023 po 4.závodě (2).xls (119296)

Javorník

Dalším závodem započítávaným do Moravsko-Slovenského běžeckého poháru je legendární Běh Filipovským údolím v Javorníku. Tam jsem taky nikdy neběžel. A samozřejmě stál na startu opět Lukáš Soural.

V našlapané konkurenci doběhl celkově třetí a mezi čtyřicátníky vyhrál. Jak ten to všechno zvládá?

Startovala tam také Jana Soldánová a mezi nejmladšími ženami doběhla devátá.

Tak s naší účastí na závodech se to zlepšuje, věřím, že podpoříte i závody, které pořád AK Drnovice. Už třeba příští sobotu v Olšanech.