Tomáš Steiner opět zvítězil v Kojetíně a Lukáš Soural tam doběhl třetí

Tomáš Steiner opět zvítězil v Kojetíně a Lukáš Soural tam doběhl třetí

V neděli se bojovalo v Kojetíně o body jak do Vyškovské tour, tak do VC vytrvalců Olomouckého kraje, a také se nás tam konečně sešlo víc.

Kojetín

Rovinatá trasa závodu Hanácké kojetínské desítky přilákala řadu našich členů ke startu, tak se podíváme, jak se komu dařilo. Ovšem opět bylo nepříjemné vedro.

Nejdřív ženy

Překvapivě se na startu objevily jen dvě, které navíc měly sobotní večerní závod v Rakousku v nohách a přijely do Kojetína jen vyklusat.

Lucie Kolmašová trasu odklusala a do cíle doběhla společně s Vlaďkou Winterovou na čtvrtém místě v kategorii žen nad 40 let.

Ještě kousek za nimi pak doklusala do cíl Marie Hynštová, která mezi ženami na 50 let skončila druhá.

A teď se podíváme na muže

Tomáš Steiner nenechal nikoho na pochybách o své formě. V tempovém tréninku si doběhl pro další vítězství na tomto závodě.

Lukáš Soural na trati bojoval s Pavlem Dvořákem a nakonec doběhl celkově třetí a v kategorii nad 40 let pak druhý.

Martin Skřivánek též předvedl velmi dobrý výkon a v nabité kategorii čtyřicátníků skončil pátý.

Lukáš Koudelka se po celý závod děsně trápil a s útrpným výrazem ve tváři doklusal na osmém místě mezi čtyřicátníky.

Výborně běžel Jaroslav Trávníček. V kategorii mužů nad 60 let doběhl druhý za nedostižným Pavlem Jínou.

No, a já jsem šel závod jenom odklusat s holkami, proto mě tedy překvapilo, když jsem skončil v této kategorii na třetím místě. Soupeři nedojeli, ale na to se historie neptá. Bedna je bedna.

Výsledky: Výsledky - Hanácká Kojetínská desítka (2).pdf (313986)

Vyškovská běžecká tour: 11.VYŠKOVSKÁ BĚŽECKÁ TOUR 2024 po 5.závodě - kopie.xls (144896)

Ostrava

V rámci soutěží družstev na dráze si Emílie Divišová vyzkoušela závod na 3000 metrů a běžela skvěle. Do cíle se dostala v osobním rekordu 13:13,19 na desátém místě v závodě a tak pro družstvo také bodovala.

Tentokrát se nás sešlo trošku víc, a to je moc dobře. Aspoň na naše závody by bylo dobré přijet v co největším počtu.