Tomáš Steiner druhý v Olomouci, Lukáš Koudelka druhý a Martin Skřivánek třetí v Hladkých Životicích

Tomáš Steiner druhý v Olomouci, Lukáš Koudelka druhý a Martin Skřivánek třetí v Hladkých Životicích

Dalo se vybrat ze dvou akcí, které byly zajímavé a přijatelné. V Olomouci šlo o body do Velké ceny vytrvalců a v Hladkých Životicích zase o proběhnutí Poodřím.

Tak jsme se rozdělili.

Brno

Ve čtvrtek pak ještě Anežka Langhammerová zvítězila v dalším, závodu seriálu Brněnských běhů, Běhu Akátkami, když porazila i Lenku Jančaříkovou.

V sobotu pak volně odklusala v Praze závod na Petřínskou rozhlednu, kde doběhla druhá.

Olomouc

Tomáš Steiner má celkem smůlu. Jak se někde rozjede na závody, objeví se tam David Pelíšek, který má neskutečnou formu. Ale i Tomáš běžel výborně a vyneslo mu to druhé místo s obrovským náskokem na další muže v pořadí.

Marie Hynštová si pak v klidu pohlídala vítězství ve své kategorii. Víc nebylo potřeba.

Patrik Pataki předvedl parádní výkon, díky kterému obsadil trochu smolné čtvrté místo mezi čtyřicátníky.

Jiří Bubeník také zabojoval a bylo z toho šesté místo mezi padesátníky.

Světlana Petříková se přijela proběhnout s kamarády a i tak skončila ve své kategorii na sedmém místě.

Hladké Životice

Na krásný závod v přírodní rezervaci Poodří vyrazili Lukáš Koudelka a Martin Skřivánek.

Lukáš Koudelka si vedl na trati 24 km skvěle. Vybojoval druhé místo absolutně mezi muži.

A Martin Skřivánek doběhl kousek za ním na třetím místě a svoji kategorii mužů nad 40 vyhrál.

Břeclav

Na soutěž družstev juniorek a dorostenek do Břeclavi vyrazila opět Anička Halasová. Tentokrát startovala na trati 2000 metrů překážek a časem 8:59,68, což je její osobní rekord, vybojovala pro družstvo Sokola Opavy 7 bodů za čtvrté místo.

Vyškov

Na orelském hřišti proběhl atletický víceboj pro žactvo Sportovní odznak Bedřicha Kostelky.

Startovali tam i Matěj a Anežka Halasovi.

A vedli si výborně. Samé osobní rekordy.

Pořád je s naší účastí na závodech poměrně slabé. Čekal jsem to na podzim lepší.

Snad se všichni rozběhnete v příštích týdnech.