Tomáš Steiner a Marie Hynštová třetí v Doubravici nad Svitavou, Anežka Langhammerová zvítězila v Plzni

Tomáš Steiner a Marie Hynštová třetí v Doubravici nad Svitavou, Anežka Langhammerová zvítězila v Plzni

Tak závody jedou, jsem rád, že máme konečně možnost někam vyrazit a otestovat si, jak jsou v praxi účinné ty naše sobotní testy, které jsme absolvovali od listopadu až do poloviny května. Zatím to vypadá dobře. A v Doubravici nás dokonce překvapilo teplo, ale je fakt, že tam bylo horko vždycky. Navíc trať Svitava krosu je otevřená, tak jsme se konečně pořádně prohřáli.

Doubravice nad Svitavou

Tomáš Steiner měl obrovskou konkurence na trati, protože zvítězil Tomáš Navrátil a druhý skončil Jan Kohut, takže třetí místo, které v této konkurenci vybojoval, je skvělým zahájením závodní sezóny.

Marie Hynštová pak mezi ženami doběhla absolutně čtvrtá a v kategorii samozřejmě zvítězila, přestože jí vedro tedy dnes nesedlo.

A já původně chtěl běžet jen s Marií, ale bylo to pomalé, tak jsem začal stíhat borce ve své kategorii. Postupně jsem jich pár posbíral a mylně se domníval, že jsem třetí. Bohužel jsem zapomněl na nové šedesátníky, se kterými jsem nepočítal, tak na mě nakonec zbylo i s tím mým kulháním čtvrté místo.

Orlík

Martin Skřivánek měl cestu do Humpolce s rodinou a náhodou tam objevil krásný závod v terénu, Běh kolem Orlíku. Tak s borci vyrazil na trať a celkově doběhl jedenáctý, v kategorii pak pátý.

Dobšice

Na Lahofer Run do Dobšic vyrazil Silvie Divišová a vedla si tam skvěle. Celkově mezi ženami doběhla na velmi náročné trati vedoucí zdejším vinicemi po silnici, po trávě i polních cestách pořád nahoru a dolů na čtvrtém místě a v kategorii pak vyhrála.

Lysohorský ultra trail

Na extrémní závody v horách máme u nás specialisty a tak na startu nemohli chybět Alena a Petr Hénkovi. Čekalo je 67 km se součtem převýšení 4100 metrů. A na kratší trasu Sky race 31 km s převýšením 2100 metrů se vydal Lukáš Koudelka. Ve výsledcích jsem ho ale nenašel.

Bohužel Petr Hének závod nedokončil. Ovšem Alena Hénková zabojovala a celkově mezi ženami skončila osmá a v kategorii pak pátá.

Plzeň

Až do Plzně se vydala otestovat formu na velmi rychlé 10 km trati Anežka Langhammerová.

Bohužel v davu lidí na startu musela na trati kličkovat sem a tam a ještě do toho přišla bouřka se silným větrem, který všem vháněl písek do očí, takže se moc rychle běžet nedalo. Přesto ale časem 43:16 dokázala zvítězit mezi ženami. Je vidět, že formu má, tak kvalitní čas zaběhne příště.

Olomouc

Soutěže družstev v atletice také zahájily sezónu a v dresu Opavy hostuje Anička Halasová. A vyrazila bojovat o body na trati 3000 metrů překážek. Vybojovala sedm bodů časem 14:22:47.

Zatím se nám pořád daří, tak jen tak dál. Uvidíme, co přinesou další závody a zejména pak v sobotu Běh Drahanskou vrchovinou.

Výsledky z Doubravice: Výsledky - Svitava kros Doubravice 2021.xlsx (41269)