Tomáš Steiner a Marie Hynštová nejrychlejší v testu ve Vyškově, Lukáš Koudelka druhý na Býčině

Ve čtvrtek napadly haldy sněhu a nikde se na našich klasických tratích nedalo běžet. Navíc všechno v noci z pátku na sobotu ještě přimrzlo.

Musel jsem nějak improvizovat a nejjednodušší řešení pro test byla trasa ve vyškovském parku.

Domluvili jsme se nakonec na 8,3 km dlouhé trati, to byly čtyři okruhy ve tvaru osmičky v délce nad 2km, ale pořád lepší běžet i na tak krátkém úseku než se přizabít nebo zmrzačit někde ve sněhu.

Brno

Ovšem drsňáci Lukáš Koudelka a Martin Skřivánek se počasí ani sněhu nezalekli a vyrazili na legendární závod Běh na Býčí skálu. A samozřejmě na trať 30 km. Jak jinak.

A Lukáš Koudelka si vedl skvěle. Doběhl po famózním výkonu druhý za Vlastíkem Lysákem.

Stejně tak dobře zaběhl i Martin Skřivánek. Celkově skončil na sedmém místě, ale kategorii by vyhrál, kdyby se vyhlašovala.

Vyškov

Tomáš Steiner si v rámci svého 22 km klusu dal i tu naši osmičku a i v tom poklusu samozřejmě vyhrál.

Druhý skončil Jaroslav Černý, který už po třech závodech vede Zimní běžecký pohár AK Drnovice.

Třetí se dostal do cíle Jiří Bubeník, ten se posunul na druhé místo v poháru.

A jako čtvrtý pak absolvoval trať Josef Kunc. A už je třetí v poháru.

Pár koleček si dal s Jirkou Bubeníkem i Svatopluk Kudlička.

A první a jako jediná žena v dnešním testu doběhla v tréninkovém tempu Marie Hynštová. Samozřejmě vede pohár mezi ženami.

Anička Halasová se přijela zatím jen po nemoci provětrat, ale už to bude jenom lepší.

Anežka Halasová si tam také odběhla menší kolečko.

A Matěj Halas též absolvoval ostrým tempem okruh kolem dětských hřišť.

Abych nezapomněl. Jana Halasová zase nafotila skvělé fotky a na trati fandil zatím zdravotně indisponovaný Petr Halas.

Sice nás moc neběželo celou trať, ale i přes toto nepříznivé počasí jsme test uspořádali. Nic nás nezastaví.

A příští sobotu opět připravíme další test. Podle počasí a na terénu, na kterém se dá běžet.

Výsledky testu: 1. Vyškovská osmička.xlsx (12942)

Průběžný stav Zimního běžeckého poháru AK Drnovice: Zimní běžecký pohár AK Drnovice po 3.závodě.xls (36352)

Foto Jana Halasová: smutnasgirl.rajce.idnes.cz/Vyskovska_osmicka%2C_1._rocnik_11.12.2021/