Tomáš Steiner a Irena Pospíšilová zvítězili v Pozořicích a všichni běžci z AK Drnovice tam stáli na bedně. Lukáš Soural pak doběhl třetí ve Vacenovicích

Tomáš Steiner a Irena Pospíšilová zvítězili v Pozořicích a všichni běžci z AK Drnovice tam stáli na bedně. Lukáš Soural pak doběhl třetí ve Vacenovicích

Vyškovská běžecká tour se rozjela v Pozořicích a už bude postupně nabírat na obrátkách. Ovšem závodilo se i jinde. V Hranicích, ve Skalici, Vacenovicích. Snad to všechno dám nějak dohromady.

Brno Kraví hora

Ve čtvrtek proběhla další závod ze seriálu Brněnské běhy Běh okolo Kraví hory, kde se zároveň běžela i Veterinární štafeta, na štafety přijelo 26 týmů, co je skvělý počet. V Brněnských bězích pravidelně startují Anežka Langhammerová a Lukáš Soural.

Anežka Langhammerová s přehledem s velkým náskokem zvítězila.

A také Lukáš Soural si v rámci tréninku pohlídal vítězství.

Pozořice

Po deštích v týdnu, a hlavně pak v posledních dvou dnech byla původní trať závodu v lese značně podmáčená, ale co se dá dělat, tomu počasí pořád neumíme poručit. Proto se na poslední chvíli rozhodlo, že se poběží po lesní asfaltové silnici z rozcestí mezi Pozořicemi a Hostěnicemi směrem na Kalečník a zpět. Trať měřila tedy 7 km a nakonec vyšlo i počasí, sice byla zima, ale nepršelo. Jen jsem doufal, že se nás z AK Drnovice sejde víc. Co se dá dělat. Ovšem mimořádné poděkování zaslouží ti, co přijeli a skvěle zabojovali. A samozřejmě také pořadatelé, kteří organizaci závodu zvládli skvěle.

Tomáš Steiner je v parádní formě. V klidu si v tréninkovém tempu doběhl pro vítězství.

Martin Skřivánek běžel také výborně. Celkově doběhl třetí a v kategorii pak skončil druhý. Po nemoci v minulém týdnu skvělý výkon.

Lukáš Koudelka se teď trochu přizpůsobuje změně zaměstnání, tak musí počkat, až se s vším srovná, přesto v kategorii nad 40 let vybojoval třetí místo.

Milan Marek se přijel jenom rozklusat. Odpoledne běží ještě ve Skalici nad Svitavou, i tak si v klidu doběhl pro prvenství mezi šedesátníky. Ve Skalici pak odpoledne vybojoval ještě druhé místo mezi šedesátníky, když na první flek mu chybělo pár vteřin.

Petr Halas začíná pravidelně obsazovat bednu mezi padesátníky. To je nebezpečné, je nějak podezřele moc dobrý, tentokrát skončil druhý. Musím zjistit, co zobe.

Aby toho nebylo málo, tak se přijel mezi nás podívat Jaroslav Trávníček a je vidět, že má brutální sílu. V kopcích letěl jako vítr a vyneslo mu to třetí místo mezi padesátníky.

Irena Pospíšilová se dává pomalu dohromady po zdravotních obtížích, tak si přijela jenom zaklusat, ale přesto v pohodě vyhrála.

Anička Halasová se také pomalu rozběhává. Mezi nejmladšími ženami, už má po srandě, žádné juniorky, skončila třetí.

A Marie Hynštová po několika měsíčním výpadku zkusila klusat. Zatím se to učí, přesto mezi ženami nad 60 let vyhrála.

No a teď tedy já. Chtěl jsem to jen odklusat. Lucie Kolmašová nepřijela, běžela v Hranicích, nikdo po mě nepůjde jako slepice po flusu, říkal jsem si, tak pošetřím nějaké síly. Stejně po Tovačově ještě pořád nechodím. Leda houby. Na prvním kilometru mě doběhl Jara Trávníček. Chvilku jsme si pokecali, to mi hned došel dech, a potom roztočil ty svoje lyžařské svaly a byl v kopci pryč. Kousl jsem se za ním jako benzíňák, když do něho nějaká ženská naleje naftu. A o Vlaďce Winterové ani nemluvím. Tu jsem viděl jen na obrátce. Dala mi nakládačku jako nějakému začátečníkovi. Fakt nechápu, že jsem v Tovačově běžel tak rychle. To se mi muselo něco stát. Na Kalečníku na obrátce jsem už byl hin a to mě čekala cesta zpět. Abych to zkrátil. Připadlo mi to jako Křížová cesta, abych se nerouhal. Každý metr jsem počítal a nechtělo to skončit. Cíl jsem tedy nakonec uviděl, no spíš ne pro mlhu v očích, ale čas byl tak příšerný, že jsem těmi garminy třískl o zem. Stejně mi to dělají naschvál, že tak blbě měří.

Sice jsem mezi šedesátníky skončil druhý, ale to jen proto, že si borci dali pauzu.

Tak asi tolik k mému otřesnému výkonu. S takovou mě Lucka příště roznese na kopytech. Měl bych si dobře rozmyslet, jestli ještě někde poběžím, kde bude startovat. Nemusí mít přece můj skalp úplně každý.

Výsledky: Výsledky - Pozořice_LSD_2023.xls (707584)

Vyškovská tour po druhém závodě: 10.VYŠKOVSKÁ BĚŽECKÁ TOUR 2023 po 2.závodě.xls (59904)

Vacenovice

Ve Vacenovicích pak startoval Lukáš Soural.

A ten je fakt ve skvělé formě. Potvrdil to celkově třetím místem a kategorii nad 40 let vyhrál.

Startovala tam také Jana Soldánová a v nejmladší kategorii žen doběhla po velmi dobrém výkonu devátá.

Tak máme další závod Vyškovské tour za sebou. S účastí to mělo být lepší, ale s tím nic nenadělám. Pokud nechtějí někteří členové AK Drnovice závodit, tak nechápu, proč jsou vůbec členy naší party. Budeme to muset doladit, ale snad se ještě všichni do léta rozběhnou.