Tomáš Steiner a Irena Pospíšilová první ve Vyškově, Dana Hyláková bojovala na Pastvinách, Pavlína Poláčková tam vyhrála

Běh Kolem Vyškova, Vyškovská dvanáctka, to byl již čtvrtý závod započítávaný do Vyškovské běžecké tour a i tentokrát se dalo čekat, že se nás tam snad sejde trochu víc.

Někteří bojují opravdu zarputile o body do seriálu a v jednotlivých kategoriích je zatím poněkud nepřehledno, protože se přece jen ze tří nebo čtyř startů nedá nic vyspekulovat. S výjimkou snad nejstarší kategorie žen, kde by to mělo být jasné.

Vyškov

Tomáš Steiner je ve formě. Nevadilo mu vedro ani to, že ve čtvrtek běžel armádní závod. Napálil to a s obrovským náskokem zvítězil.

Také Irena Pospíšilová je na tom výborně. Od začátku tvrdila tempo a pak všem utekla a doběhla si v klidu pro vítězství.

Lenka Hrabovská rozběhla závod s rozumem a vyplatilo se jí to. Postupně doběhla řadu soupeřek a celkově skončila čtvrtá, v kategorii pak druhá.

Anežka Langhammerová trochu tempo překopla, ale hlavně ji udolalo příšerné vedro. Běžela odvážně, ale v závěru jí trochu došlo. Celkově skončila pátá, ale kategorii vyhrála.

Anička Halasová také dostala rozkaz jít volně a vyplatilo se to. I ona se propracovávala dopředu a jednoznačně vyhrála v kategorii juniorek.

Marie Hynštová to zase překopla, jak je to v poslední době u ní obvyklé. V závěru zvadla a dostala se před ní i Anička. V kategorii skončila druhá.

Martin Skřivánek se trápil celý týden s nemocí a dnes to bylo vidět. Sice se pustil do závodu odvážně, ale postupně mu docházely síly a byl rád, že se dostal nějak rozumně do cíle na čtvrtém místě mezi čtyřicátníky.

Lukáš Koudelka zase začal hodně opatrně, ale po druhém kole se vzpamatoval a postupně sbíral jednoho soupeře za druhým, až se do cíle dostal jako sedmý muž v nejmladší kategorii.

Tomáš Müller závod překopl a do cíle se pak trochu trápil. Nakonec z toho bylo osmé místo mezi čtyřicátníky.

Kousek za ním pak doběhl Patrik Pataki jako desátý muži mezi muži nad 40 let.

Jiří Bubeník si trať odběhl v pohodě a mezi padesátníky mu to vyneslo páté místo.

Nedařilo se Ivovi Krátkému. Po Nemojské devítce byl tak zničený, že než aby se trápil dál, tak po prvním kole za závodu raději odstoupil. Příště bude líp.

Děti a mládež

Julie Steinerová se ukázala jako správná dcera svého otce. Po startu vyrazila dopředu a svoji kategorii bezpečně vyhrála.

Matěj Halas pak ve své kategorii doběhl osmý.

Anežka Halasová vybojoval čtvrté místo mezi svými dívkami.

Vojtěch Halas zvládl v pohodě běh pro příchozí.

A Lea Müllerová svůj první start trochu proplakala. Ale v náručí tatínka se do cíle nakonec dostala také.

Pastviny

Řičkovský Golem je také velmi oblíbený triatlon Dany Hylákové, tak tam letos nemohla chybět. Bohužel měla smůlu, když ne vlastní vinou spadla z kola. Přesto notně pošramocená závod dokončila jako pátá žena celkového pořadí a druhá v kategorii nad 40 let.

Po ošetření naštěstí nic zlomeného nemá, ale nějaké ty stehy na koleně tam jsou a pěkně bude pošramocená ruka. Snad se dá rychle dohromady. Ona je stejně nezmar.

Startovala tam i Pavlína Poláčková, která s přehledem zvítězila.

Opět stále jen ti jedni a samí na startu, ale jsou prázdniny a doba dovolených, tak to docela chápu. Není smyslem života všech jenom závodit a běhat. Přesto nás bylo na startu víc jako na domácích závodech v Nemojanech.

Snad to bude opět za týden ještě o trochu lepší při další akci VBT v Nemojanech na Běhu kolem rybníka Chobot.

Výsledky: Výsledky - Vyškovská 12 - 2021.xls (142848)

Vyškovská běžecká tour po čtyřech závodech: 8.VYŠKOVSKÁ BĚŽECKÁ TOUR 2021 po 4.závodě.xls (107520)

Vyškovská běžecká tour mládeže po prvním závodě: 4.VBTM 2021 po 1.závodě.xls (35840)

Foto Jana Halasová:

orlikvyskov.rajce.idnes.cz/Vyskovska_12%2C_Beh_kolem_Vyskova_2021%2C_detske_kategorie/