Tomáš Steiner a Irena Pospíšilová první, Marie Hynštová třetí v Olšanech, naše ženy na NoMen Runu vybojovaly druhé místo

Zahájení vyškovské běžecké tour proběhlo v Olšanech na zkrácené trati Běhu Drahanskou vrchovinou. Jinak to zatím udělat nešlo, snad už příští rok bude možné běžet po klasické 14 km trase. Bohužel komplikace s pořádáním sportovních akcí pořád zatím přetrvávají, tak jsme byli rádi, že se nám závod podařilo vůbec uspořádat.

Brno

Ještě ovšem ve čtvrtek si Anežka Langhammerová odskočila na svůj oblíbený seriál Brněnské běhy, kde opět zvítězila, když porazila Lenku Jančaříkovou a opět si pořádně posunula osobní rekord na této náročné trase.

Olšany

Tomáš Steiner s přehledem zvítězil v tréninkovém tempu, neboť odpovídající soupeři mu nedorazili.

Lukáš Koudelka se po nemoci trochu trápil, ale i tak v kategorii doběhl třetí a celkově pátý.

Martin Skřivánek po maratónu v Mikulově zabojoval a bylo z toho třetí místo v kategorii nad 40 let a šesté pak celkově.

Tomáš Müller opět ukázal, že má naběháno, když mezi čtyřicátníky doběhl šestý.

Patrik Pataki se přijel proběhnout po delší době a vybojoval 10. místo v kategorii mužů nad 40 let.

Milan Marek ve fantastickém čase ovládl šedesátníky, celkově pak doběhl dokonce jedenáctý.

Jiří Bubeník také zabojoval a mezi padesátníky mu to vyneslo čtvrté místo.

Irena Pospíšilová stejně jako Tomáš Steiner s přehledem zvítězila, aniž by ji soupeřky nějak ohrožovaly.

Marie Hynštová letěla celou trasu jak vítr, moc dobře to vím, běžel jsem s ní, a celkově skončila třetí. V kategorii ale až druhá, protože mezi ženami nad 50 let, kam už roky nespadá, se objevila Lenka Jančaříková.

Také Světlana Petříková se ukázala po delší době. Původně přijela jen pomáhat, ale nakonec se rozhodla běžet. A stálo to za to. Zvítězila ve své kategorii a celkově pak skončila čtvrtá.

Stejně tak se rozhodla běžet i Denisa Machalová a bylo z toho třetí místo v nejmladší kategorii žen.

A nakonec tedy já. Jak jsem už napsal, běžel jsem celou trať s Marií Hynštovou, protože jsem se na víc necítil a stejně mi to vyneslo třetí místo mezi šedesátníky. Tak vidíte, jak letěla.

Výsledky: Výsledky -Drahanská vrchovina 2021.xlsx (25367)

Průběžné pořadí po prvním závodě Vyškovské tour: 8.VYŠKOVSKÁ BĚŽECKÁ TOUR 2021 po 1.závodě.xls (36864)

Olomouc

A také pokračovaly soutěže družstev na dráze. Tentokrát 1. liga žen, kde v dresu Opavy opět běžela Anička Halasová 3000 metrů překážek. A třetím místem v čase 14:24:44 v lijáku a větru vybojovala osm bodů. Další body pak přidala ve štafetě 4x400 metrů.

NoMen Run

Bohužel v termínu Drahanské vrchoviny se běžela i štafeta NomenRun, kde startovaly čtyři naše skvělé ženy, takže i startovní pole v Olšanech o ně bylo ochuzené.

Sestava ve štafetě byla ovšem skvělá, jen se podívejte.

Pavla Závodná, Lenka Hrabovská, Silvie Divišová a Simona Grulichová. A vedla si skvěle. Po fantastickém výkonu vybojovaly druhé místo.

Jak vidíte, bojovali jsme na mnoha frontách a dařilo se nám, tak snad to půjde i tak dál.