Tomáš Steiner a Irena Pospíšilová první, Lukáš Soural a Anežka Langhammerová druzí a Lenka Hrabovská třetí v Otaslavicích

Tomáš Steiner a Irena Pospíšilová první, Lukáš Soural a Anežka Langhammerová druzí a Lenka Hrabovská třetí v Otaslavicích

Třetím závodem započítávaným do Vyškovské běžecké tour byl Otaslavický májový kros v Otaslavicích a všichni jsme čekali, co si na nás pořadatelé připravili. Musím uznat, že to zvládli skvěle a celá akce se jim povedla. Trasa závodu byla nádherná. Ono je tam normálně velmi hezky.

A to musím připomenout, že i oblíbený Mikulášský běh budou pořádat v Otaslavicích také, na jak jsem mylně napsal, že ten nahradili Otaslavickým májovým krosem. Takže všechny čest. Kéž by bylo víc takových lidí mezi námi.

O to víc mě naštvalo, že v úterý na mě sedl nějaký bacil a šel jsem do kytek. Tak zle mi snad ještě nikdy nebylo, a to už mám s těmi nemocemi něco za sebou. Zase se z toho budu babrat minimálně měsíc. Už mě to nebaví. Ani nemám náladu něco psát navíc, protože bych musel být moc pesimistický a sprostý.

Alespoň jsem tam obešel trať na něco nafotil.

Kolšov

Ve středu vyrazil po delší době na závody také Petr Fochler a na Běhu Markovicou, kde se běželo 8,2 km s převýšením 320 metrů, si vedl výborně. Po strhujícím průběhu závodu nakonec vybojoval celkové čtvrté místo a v kategorii skončil třetí.

Otaslavice

Dva čtyřkilometrové okruhy řádně prověřily všechny účastníky a také ty borce z AK Drnovice, kteří přijeli podpořit naši okresní soutěž a postavili se na start.

Bohužel se nás přijelo proběhnout opravdu málo. Sice na startu stáli elitní vytrvalci a vytrvalkyně, ale startovní pole bylo početně velmi chudé. Nevím, co by ještě fakt ti běžci chtěli, aby přijeli na závody. Že by pečené holuby do huby?

Nejdřív tedy sobecky probereme výsledky mužů

Tomáš Steiner se první kolo odběhl v kecacím tempu s Lukášem Souralem, ale jak je doběhl třetí v pořadí Pavel Dvořák, tak do toho překvapivě na něho v kopci kopl a pohlídal si první místo.

Lukáš Soural si pak v druhém okruhu též kontroloval druhou pozici, jak trochu Pavlovi Dvořákovi ucukli. Přece jen ho čeká závod v neděli i v pondělí, tak nebyl nutné na to moc tlačit. Mezi čtyřicátníky pak vyhrál.

Lukáš Koudelka se držel v další skupině za první trojkou. Nakonec mu utekl z kopce Vít Kotolan a tak doběhl celkově pátý a v kategorii nad 40 let pak třetí.

Martin Skřivánek se snažil skupinku táhnout, ale v závěru mu oba kluci odskočili, tak skončil celkově šestý a v nesmírně našlapané kategorii čtyřicátníků potom čtvrtý.

Fantasticky opět běžel Milan Marek. Šedesátníky samozřejmě ovládl a celkově skončil sedmý.

Ivo Krátký se také konečně postavil na start, a to tedy doma, když trasa vedla kolem jeho baráku a vybojoval třetí místo mezi padesátníky.

Jiří Bubeník se po nesmírně dlouhé době, kdy léčil nemoci, konečně zase vydal mezi nás a zvládl to skvěle. Mezi padesátníky skončil pátý.

A teď se budeme s úctou věnovat výkonům žen

Irena Pospíšilová za to vzala hned po startu a jako obvykle to kopala až do cíle. Nikdo jí samozřejmě nestačil, a tak závod ovládla.

Anežka Langhammerová běžela opatrně po nemoci a v druhém okruhu pak utrhla Lenku Hrabovskou a doběhla si pro druhé místo celkově a nejmladší kategorii vyhrála.

Lenka Hrabovská si pak už jen kontrolovala ve druhém okruhu třetí pozici a druhá skončila mezi ženami nad 40 let.

Marie Hynštová rozběhla závod opatrně a s nadhledem se postupně propracovala v závodě až na celkové páté místo. Šedesátnice pak vyhrála.

Jana Soldánová se přijela také mezi nás proběhnout a vyneslo jí to po slušném výkonu třetí místo v nejmladší kategorii.

Výsledky: Výsledky - Otaslavický májový kros 2023.xls (696832)

Průběžné pořadí Vyškovské běžecké tour: 10.VYŠKOVSKÁ BĚŽECKÁ TOUR 2023 po 3.závodě (1).xls (81920)

Pořád doufám, že se nás začne objevovat na závodech ještě mnohem víc. Snad se už proberou ze zimního spánku i další členové AK Drnovice.