Tomáš Steiner a Irena Pospíšilová první, Jiří Kouřil a Anežka Langhammerová druzí, Lukáš Soural třetí, Lucie Kolmašová čtvrtá a Lukáš Koudelka pátý v Hošticích

Tomáš Steiner a Irena Pospíšilová první, Jiří Kouřil a Anežka Langhammerová druzí, Lukáš Soural třetí, Lucie Kolmašová čtvrtá a Lukáš Koudelka pátý v Hošticích

Náš Silvestrovský běh, který pořádáme v Hošticích, proběhl v tradičně skvělé atmosféře, kdy ani tak nešlo o závodění, jak o to se proběhnout na konec roku s kamarády a zakončit tak letošní sezónu. A sešlo se nás tam opravdu dost. Byl jsem nesmírně překvapený, že se objevili na startu i členové AK Drnovice, co se celý rok nikde nestartovali a jsem rád, že se akce parádně vydařila. Vyšlo počasí, skvělá atmosféra, závěr roku jako má být. A také musím poděkovat všem, co pomohli tuto akci uspořádat, bez nich by to nešlo. Myslím, že všichni byli spokojení a dobře jsme se pobavili.

Hoštice

Parádní počasí, sice trochu zpátky protivítr, ale jinak vcelku ideální podmínky pro běhání. Zejména na tuto dobu. Tak se podíváme, jak se komu dařilo.

Ovšem nejdříve musím poděkovat za pomoc Vlaďce Winterové, která připravila parádní medaile, a navíc i výborně běžela. Už dva roky odolává mému přesvědčování, ať běhá za AK Drnovice a pořád se mi ji nedaří přesvědčit.

I dnes doběhla celkově pátá v ženách a v kategorii pak obsadila třetí místo.

Nejdřív dostanou přednost ženy z AK Drnovice

Parádní výkon předvedla Irena Pospíšilová. Po ostře rozběhnutém začátku zvítězila mezi ženami, a dokonce i mezi muži by obsadila desáté místo.

Anežka Langhammerová pojala závod jinak a stupňovaném tempem se přiblížila Ireně na pár vteřin. Obsadila celkově druhé místo, svoji kategorii pak vyhrála a mezi muži doběhla dvanáctá.

Lucie Kolmašová pak ukázala, jak jí jde forma nahoru. Po nebojácném začátku dokázala udržet velmi ostré tempo po celé trati a doběhla výborným časem mezi ženami čtvrtá, jako třetí nejlepší žena AK Drnovice a v kategorii pak stála na stupních na druhém místě.

Simona Grulichová se po nemoci držela velmi statečně. Po bojovném výkonu doběhla mezi ženami šestá a kategorii nad 50 let pak vyhrála.

Výborně běžela Emílie Divišová. V nejmladší kategorii žen doběhla třetí, celkově mezi ženami osmá a mezi juniorkami pak doběhla druhá.

Také Silvie Divišová odběhla závod velmi dobře. V nabité kategorii nad 40 let obsadila páté místo a celkově doběhla desátá.

Marie Hynštová si rozvrhla závod jako rovnoměrný běh a v klidu doběhla první v kategorii nad 60 let. Celkově mezi ženami pak skončila třináctá.

A Anežka Halasová se s dlouhou trasou závodu poprala také statečně. V nejmladších ženách skončila sedmá a v juniorkách obsadila třetí místo.

Teď se podíváme na muže z AK Drnovice

Fantasticky běžel Tomáš Steiner. V ostrém tempu udolal všechny soupeře bezpečně zvítězil.

Výborný výkon předvedl také Jiří Kouřil, když dokázal zdolat ve finiši i Lukáše Sourala a celkově i v kategorii pak doběhl druhý.

Třetí potom také v ostrém tempu doběhl Lukáš Soural, který zároveň ovládl kategorii nad 40 let.

Výborně běžel i Lukáš Koudelka. Páté doběhl celkově a mezi čtyřicátníky pak skončil druhý.

Též skvělý výkon odvedl Martin Skřivánek. Celkově skončil šestý a v kategorii nad 40 let pak stál na stupních na třetím místě.

Také Tomáš Müller běžel velmi dobře a slušným časem obsadil mezi muži nad 40 let jedenácté místo.

Mezi padesátníky pak Petr Halas vybojoval výborné druhé místo ve velmi dobrém čase.

A třetí místo v kategorii nad 50 let obsadil pak Jiří Bubeník.

Kategorii nad 60 let pak ovládl Milan Marek, pro kterého to byl poslední závod v životě, protože končí karieru běžce a patří mu obrovské poděkování za několik let, kdy skvěle reprezentoval AK Drnovice a předváděl neuvěřitelné výkony. Velká poklona a hodně štěstí do dalšího života.

Radek Buchta si pak v pohodě doběhl pro druhé místo mezi šedesátníky.

Jaroslav Trávníček pak v rámci tréninku doklusal v této kategorii na čtvrtém místě.

No a já jsem to šel po měsíci zkusit. Není to ono. Nešlo to vůbec. Noha pořád bolí jako čert, a navíc jsem se propadl výkonnostně kamsi hluboko pod zem. Nebude to vůbec lehké se vrátit, ale já se nevzdávám. Mezi šedesátníky jsem dopajdal třetí.

Výsledky: Výsledky -SILVESTROVSKÝ BĚH 2023.xlsx (57077)

Výsledky VBT po prvním závodě: 11.VYŠKOVSKÁ BĚŽECKÁ TOUR 2024 po 1.závodě.xls (39936)

Na startu se sešlo o dost víc členů AK Drnovice jako na normálních závodech v průběhu roku a z toho mám radost. Aspoň není ta práce kolem akce zbytečná.

A v příštím roce to snad bude jenom lepší.

A závěrečná párty pak stála za to. Veselo bylo na obědě v Selském dvoře a potom i v cukrárně u Jánských. Tak by to mělo být pořád. Bavit se sportem i životem.