Tomáš Steiner a Emílie Divišová byli nejrychlejší v dalším testu AK Drnovice

Tomáš Steiner a Emílie Divišová byli nejrychlejší v dalším testu AK Drnovice

Protože se nikde nekonal žádný závod, rozhodli jsem se pokračovat jako za kovidu v našem pravidelném testování a samozřejmě tím pádem i v Běžeckém poháru AK Drnovice 2023. Je na každém z běžců, jestli se přijede proběhnout nebo ne. Testy jsou přístupné pro všechny. A hlavně jsou zadarmo.

Test AK Drnovice

Bohužel se nedalo předpovědět, zda v noci na sobotu napadne sníh nebo ne, tak jsme zvolili raději trasu z Nemojan do Račic a zpět, bohužel je to za normálního provozu, ale tam bývá celkem jistota, že se tam bude dát běžet i kdyby napadl sníh, což jinde by byl asi problém. Byla zima foukal studený vítr, ale šlo to. Ani nejezdilo moc aut.

Mrkneme se tedy na výsledky mužů

Tomáš Steiner si přijel kvalitně odtrénovat, proto byl spokojený s tím, jak běžel. A že mu to letělo, to si pište.

Druhý Lukáš Koudelka se ho držel poměrně dlouho, ale poslední dva kilometry bylo tempo nad jeho síly. Ovšem zaostal za svým traťovým rekordem na této trati jen o 5 vteřin.

Třetí Martin Skřivánek běžel skoro celou trasu sám, ale také on podal velmi dobrý výkon.

Též čtvrtý Radek Buchta se přiběhl z domu s námi proběhnout a ukázal nám, že je na tom skvěle.

Pátý doběhl Petr Halas po pauze vynucené zraněním, odvedl velmi slušný výkon. A somozřejmě mě rozdrtil.

Šestý jsem skončil já a bylo to utrpení. Ani boty rychloběžky to nezachránily, pořád se cítím jako v jiném těle nebo v jiném stavu. Obojí je na houby.

Sedmé místo obsadil Marek Hrubý. I on běžel výborně, kdyby test nepřekopl, těžce by nás prohnal.

A na osmém místě pak absolvoval test Pepa Kunc. Pořád to zvládá výborně.

Přijel se na nás podívat i Jaroslav Trávníček. Test absolvoval na kolečkových lyžích, a to byl tedy frkot.

A teď se podíváme na ženy

Absolutně nejrychlejší na trati byla Emílie Divišová. A také se dostala na náročné kopcovité trase testu po 40 minut, a to už je co říct.

Druhá doběhla Silvie Divišová. Také šla velmi dobře ale je to tu dřív, než se čekalo.

Dcera už drtí matku, také jsme to už kdysi zažili. A bude hůř.

Třetí pak doběhla Marie Hynštová. Zima jí fakt nesedí.

Výsledky testu: Nemojská osmička (1).xlsx (13435)

Průběžné pořadí Běžeckého poháru AK Drnovice: Zimní běžecký pohár AK Drnovice 2023 po 2.závodě.xls (32256)

Nahradili jsme si závody, stejně nikde nic nebylo, dobře potrénovali, a hlavně se pobavili, o to jde v první řadě.