Tomáš Steiner a Anežka Langhammerová první, Jiří Kouřil a Lenka Hrabovská druzí a Lukáš Koudelka třetí v Hošticích na Silvestra. Lukáš Soural pak druhý v Brně

Stejně jako v loňském roce, tak i letos jsme se rozhodli si uspořádat Silvestrovský běh sami a opět na cyklostezce v Hošticích. Zároveň to byl první závod započítávaný do Vyškovské běžecké tour 2023. Ale samozřejmě proběhla i řada dalších Silvestrovských běhů. Třeba doma v Brně startoval Lukáš Soural.

Hoštice

Dalo se předpokládat, že se nás sejde víc a jsem rád, že tomu tak opravdu bylo. Nejen borců z AK Drnovice, ale i ostatních běžců z okolí. Téměř padesát závodníků překonalo veškerá očekávání. Jsem z toho nadšený a doufám, že se i na dalších závodech Vyškovské běžecké tour zvednou počty startujících, aby ta práce z organizací celé soutěže k něčemu byla. Věřím, že v příštím roce to bude častější i z AK Drnovice a účast na závodech nebude viset jen na pár jednotlivcích.

Tak se podíváme, jak se komu dařilo.

Nejdřív probereme ženy

Anežka Langhammerová si po suverénním výkonu doběhla s velkým náskokem pro vítězství. Mrzelo ji jen, že to nedala průměrem pod 4 minuty.

Lenka Hrabovská pak se svým vodičem Petrem v klidu hlídala druhé místo. A vůbec se na trati tedy neflákali. Byl to pěkný fofr.

Silvie Divišová také zabojovala a v kategorii žen nad 40 let doběhla druhá. Má to pořád v sobě.

Anička Halasová předvedla slušný fofr, ten jí vynesl šesté místo v našlapané kategorii nejmladších žen, kam se už překlopila. Konec šťastnému juniorskému věku. Tak už na tebe taky došlo.

Ema Divišová také bojovala, jak s tratí, tak s problémy v krční páteři, přesto to nevzdala a doběhla kousek za Aničkou na sedmém místě.

Marie Hynštová se nikam moc nehnala, na vítězství mezi ženami nad šedesát let jí to i tak bohatě stačilo.

Po dlouhé době mezi nás dorazila také Světlana Petříková a mezi ženami nad let doběhla čtvrtá. Je vidět, že běhat nezapomněla.

A celou trať ve výborném čase zvládla i Anežka Halasová. Doběhla na devátém místě.

A teď se podíváme na muže

Tomáš Steiner letěl jako vítr a s přehledem si doběhl pro vítězství. Je na to skvěle.

Jiří Kouřil zabojoval a udržel v koncovce druhé místo před dotírajícím Lukášem Koudelkou.

Lukáš Koudelka pak tedy doběhl třetí a v kategorii nad 40 let, kde je falešným čtyřicátníkem, vyhrál. Nebude to vždy tak jednoduché. Čtyřicátníci jsou fakt magoři. Mládí v někde, do důchodu daleko, tak makají jako urvaní. Mladí be se měli učit.

Martin Skřivánek se pak držel kousek za Lukášem a celkově doběhl čtvrtý, v kategorii pak druhý. Taky mu to lítá.

Petr Hrabovský i jako vodič předvedl velmi dobrý výkon, když doběhl mezi čtyřicátníky čtvrtý.

Petr Halas se musel chrochtat mezi padesátníky. To je radost, když se přesunul do starší kategorie a už to bude jen o tom, jak vysoko bude na bedně stát. Dnes to bylo druhé místo.

Milan Marek si dali závod společně s Radkem Buchtou a v klidu si doběhli ve svižném tempu do cíle pro společné první místo mezi šedesátníky.

Matěj Halas se taky předvedl ve výborném světle, když zvládl dva kilometry ve velmi slušném čase.

No a já. Co na to říct. Tak jsem se těšil jek to v nových botách po rovině rozbalím. A ona to na mě rozbalila chřipka či jaké to svinstvo. Celý den v horečkách, tak jsem se skřípěním zubů, které muselo být slyšet jak v Ivanovicích na obrátce, tak i v Hošticích a Topolanech, možná i ve Vyškově, stál u startu jako zuřivý paparazzi a snažil se ten dav, co přijel na Silvestra do Hoštic zachytit. Abych tam tedy alespoň k něčemu byl, protože holky všechno zvládly beze mě v pohodě, všechna čest, a já přišel ke slávě za organizaci jako slepý k houslím. Tak se to má dělat.

Brno

Na Silvestrovském běhu Moravské Slávie v Brně pak Lukáš Soural vybojoval druhé místo celkově i druhé místo mezi muži nad 40 let. pořád lítá jako blázen. Je neskutečné, co zvládne a vydrží.

Výsledky: Výsledky - Silvestrovský běh - Hoštice 2022 (1).xlsx (14761)

Vyškovská běžecká tour po prvním závodě: 10.VYŠKOVSKÁ BĚŽECKÁ TOUR 2023 po 1.závodě.xls (39424)

Foto Petr Halas: smutnasgirl.rajce.idnes.cz/Silvestrovsky_beh_Hostice%2C_AK_Drnovice/

Věřím, že do příští sezóny vykročíme tou správnou nohou a všem přeji do Nového roku pokud možno klid, pohodu, pevné zdraví a skvělou formu. A k tomu kopec dobré nálady, bez ní to půjde jen těžko!