Tomáš Steiner a Anežka Langhammerová nejrychlejší v testu v Hošticích

Současné podmínky neumožňují startovat na našich oblíbených tratích v lesích. Leda, že by se jelo na běžkách, případně běželo se sněžnicemi a to není cesta, kterou bych se chtěl vydat. Tak vybírám trasy, kde se dá běžet alespoň trochu normálně. A to teď v Hošticích šlo. Uvidím, co si pro nás připraví počasí o svátcích. To plánuji test v sobotu 25. prosince v Rakoveckém údolí. Pak další v úterý 28. prosince a zpestříme si Silvestra také testem v pátek 31. prosince. Kde se poběží, doplním až podle počasí.

Hoštice

Tomáš Steiner si v rámci tréninku přijel otestovat, jak na tom je a je vidět, že mu zatím příprava svědčí. Bez nějakého velkého úsilí doběhl první ve výborném čase na přesně změřené desítce.

Druhý doběhl jen kousek za osobním rekordem na 10 km Lukáš Koudelka, kterému to teď fakt lítá.

Třetí skončil též ve skvělém čase, také kousek za osobákem Martin Skřivánek.

Na čtvrtém místě proběhl cílem Jiří Bubeník, který se posunul tímto startem do čela Zimního běžeckého poháru AK Drnovice.

A jako pátý pak absolvoval trať Josef Kunc. A už je druhý v poháru.

V cíli se jako první žena objevila Anežka Langhammerová a dosažený čas vůbec nebyl špatný.

Druhá skončila také ve výborném čase Lenka Hrabovská.

Jako třetí žena v dnešním testu doběhla v tréninkovém tempu Marie Hynštová. A dál vede pohár mezi ženami.

Anička Halasová se přijela zase jenom proběhnout a už to bude brzy dobré.

Anežka Halasová si tentokrát dala jenom chodecký a kondiční trénink.

A Matěj Halas absolvoval ostrým tempem první část trasy do Topolan a zpátky.

A samozřejmě Jana Halasová zase nafotila skvělé fotky.

Na trati pak fandil zatím stále zdravotně indisponovaný Petr Halas.

Celkem mě zklamalo, jak málo nás přijelo. V Hošticích startovali dřív běžci v mnohem vyšších počtech. Tak doufám, že to je jenom předvánoční výpadek a že se to zase srovná.

Výsledky testu: 1. Hoštická desítka.xlsx (13070)

Průběžný stav Zimního běžeckého poháru AK Drnovice: Zimní běžecký pohár AK Drnovice po 4. závodě.xls (41984)

Foto Jana Halasová: smutnasgirl.rajce.idnes.cz/Test_Hostice%2C_18.12.2021/