Simona Grulichová společně s Lucií Kolmašovou zvítězily ve štafetě dvojic v Náměšti

Simona Grulichová společně s Lucií Kolmašovou zvítězily ve štafetě dvojic v Náměšti

Na štafetový závod dvojic jsme se v neděli vypravili do Náměšti na Hané. Připomenout si staré časy, protože první ročníky jsme tam běhávali.

Kunovice

Petr Halas s dětmi vyrazil v sobotu do Kunovic. A vedli si tam úspěšně.

Matěj Halas si zaběhl 350 m v přípravce a doběhl druhý. Potom ještě ve starších žácích na 700 m skončil třetí, a nakonec v juniorech také na 700 m vyhrál.

Vojta Halas si odběhl a vyhrál závod hendikepovaných.

Petr Halas v hlavním závodě na 6,8km doběhl v kategorii padesátníků na 7. místě.

Plzeň

Na velmi náročný půlmaratón v Plzni vyrazila Anežka Langhammerová. Za úmorného vedra a po štěrku a šotolině zaběhla čas 1:31:38 a zaostala kousek za osobním rekordem na této trati.

V nejmladší kategorii žen zvítězila a mezi všemi ženami pak obsadila čtvrté místo.

Náměšť na Hané

Štafetový závod dvojic v Náměšti přilákal zajímavé sestavy týmů.

Třeba Simona Grulichová a Lucie Kolmašová vytvořily silnou dvojici pro kategorii žen, která ani nemohla mít konkurenci, a proto bezpečně vyhrály. V podstatě už po prvním úseku bylo rozhodnuto, když Lucie Kolmašová po výborném výkonu doběhla první mezi ženami. A tím časem také zvítězila absolutně mezi ženami, protože na druhém úseku již žádná žena rychleji neběžela.

A Simona Grulichová pak na druhém úseku už jenom potvrdila prvenství této štafety. I ona zaběhla skvělý čas. Mezi ženami skončila celkově druhá za Lucií Kolmašovou.

Já to měl v plánu alespoň symbolicky závod odběhnout s Marií Hynštovou, kde bychom značně převyšovali nejstarší věkovou kategorii, která byla vypsaná pro tento závod, ale ona se včera nepříjemně zranila. Tak se mi na poslední chvíli podařilo přesvědčit Jirku Bubeníka, aby to jel odklusat se mnou. Těch 120 let jsme v pohodě společně dali.

Vyběhl jsem ve společném startu prvních závodníků a na svém úseku jsem dostal příšerný kartáč. Vlál jsem za skupinkou žen jako hadr na holi a s vytřeštěnýma očima a děsem v očích jsem se modlil, aby už byla obrátka. Proč je to Terezské údolí tak dlouhé. Po otočce jsem už funěl jako parní lokomotiva a čekal, kdy to se mnou švihne. Tep jsem měl za hranou mých možností a místy jsem už přestával i vidět. A ten závěrečný kopec k zámku, to už jsem myslel, že odlétám k tomu Nejvyššímu. No, tak jsem to nějak dal. Do cíle se dostal v bezvědomí, ale připravil solidním časem pro Jirku Bubeníka dobrý polštář pro udržení našeho vítězství v kategorii nad 120 let.

A Jirka to v pohodě potvrdil. V klidu si trasu odběhl a donesl náš symbolický štafetový kolík na prvním místě. Tak jsem tam přece jenom vyhráli. Tedy v kategorii, aby nedošlo k mýlce.

Myslím, že je to teď zřejmě všechno. A opět se nám dařilo. Možná se nějaký výsledek ještě objeví, tak bych ho potom doplnil.