Simona Grulichová první a Lucie Kolmašová druhá v Olomouci, na bedně tam stáli také Marie Hynštová a Zdeněk Kolmaš

Simona Grulichová první a Lucie Kolmašová druhá v Olomouci, na bedně tam stáli také Marie Hynštová a Zdeněk Kolmaš

Opět se dalo zamířit jedině do Olomouce pro body do Velké ceny vytrvalců, jinak toho nikde moc nebylo. Snad jen ještě ve Víru.

Brno

Ve středu pokračoval Triexpertcup v Brně.

Výborně si tam vedla Anežka Langhammerová, která zvítězila absolutně mezi ženami vynikajícím časem 19:03,9 na 5 km na dráze.

A neméně dobře běžela také Adéla Uhrinová, která zaběhla pětku za 20:45,8 a obsadila v kategorii nejmladších žen šesté místo.

Olomouc

Na Běh o štěně jsme se vypravili do Olomouce, kde byla připravená nová trať a také jiné zázemí. Po pátečním lijáku to na trase trochu klouzalo, ale zase to tak hrozné nebylo. Horší bylo hnusné dusno.

Simona Grulichová rozběhla závod velmi ostře. Pak sice také zpomalila, ale tempo udržela a doběhla si pro vítězství mezi ženami.

Lucie Kolmašová vyrazila po startu se Simonou, a to asi bylo příliš rychlé, musela potom zpomalit, ale tempo udržela až do cíle, i když si závěr závodu docela protrpěla. Doběhla celkově druhá a v kategorii nad 40 let bezpečně zvítězila.

Marie Hynštová si rozumným tempem, kdy to nijak nepřeháněla, doběhla pro druhé místo v kategorii nad 50 let, kam už dávno nepatří a pořád nechápu pořadatele i vedení Ligy 100, že ženy nad 60 let tak diskriminují a nevytvoří jim vlastní kategorii.

A Zdenek Kolmaš po pauze zaviněné zraněním běžel jako ďábel. Sice si taky hrábl, to je u něho normální, ale hlavně vybojoval mezi muži nad 40 let skvělé třetí místo a zaslouženě se postavil na bednu, jako ostatně dnes všichni členové AK Drnovice v tomto závodě. Zřejmě dobrý oddíl. Tedy mimo mě. Já opět jako simulant, jsem tam jen vztekle přičumoval, protože se pořád nemůžu rozběhnout a fotil.

Vír

Na Běh kolem Vírské přehrady v délce 28 km se rozjeli Lukáš Koudelka a Martin Skřivánek.

Lukáš Koudelka po velice dobrém výkonu doběhl celkově šestý a v kategorii skončil čtvrtý.

Martin Skřivánek pak doběhl hned za ním na sedmém místě celkově a mezi čtyřicátníky potom obsadil páté místo.

Senica

Pro body do Moravsko – Slovenského běžeckého poháru se do Senice rozjel opět Lukáš Soural. Celkově doběhl pátý a v kategroii nad 40 let vybojval druhé místo.

Startovala tam i Jana Soldánová a mezi nejmladšími ženami doběhla osmá.

Málo závodů. Málo členů na závodech, to se nedá nic dělat. Ale pořád někdo závodí.