Lukáš Soural zvítězil v Babicích a Lenka Hrabovská v Ivanovicích. Simona Grulichová druhá, Lukáš Koudelka třetí a Martin Skřivánek čtvrtý v Náměšti

Body do Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje se přidělovaly v Náměšti na Hané a tam jsme nemohli chybět.

Lukáš Soural pak běžel v Babicích Sokolský běh.

Bučovice

Tradiční Sokolský běh v Bučovicích měl na proggramu jen dětské kategorie a startovali tam Anežka a Matěj Halasovi.

Anežka Halasová tam vybojovala na 800m dlouhé trati čtvrté místo.

Matěj Halas tam běžel 600m výborným výkonem se dostal na třetí místo.

Babice nad Svitavou

Sokolský běh v Babicích poctil svou návštěvou Lukáš Soural a s přehledem si tam pohrál se soupeři, když v pohodě zvítězil.

Ivanovice na Hané

Na Sokolský běh do Ivanovic se rozjely Lenka a Lucie Hrabovská.

Lenka zvítězila výborným časem na 5.2 km mezi ženami.

A Lucie Hrabovská také vyhrála ve své kategorii.

Matěj Halas na tam na trati 500m vybojoval místo a na 1000m skončil čtvrtý celkově, z kluků pak třetí.

Anežka Halasová běžela 1000m celkově skončila druhá. Mezi dívkami pak vyhrála.

Rumunsko - Sovata

Až do Rumunska si zajel Jiří Kouřil s Anežkou Langhammerovou na závod Spartan Race a vedli si výborně. Jak Jiří Kouřil a Anežka Langhammerová zvítězili.

Náměšť

Náměšťský tvarůžek, další akce Karla Pikala. Čekaly nás tři okruhy a celková délka tratě 9,2 km.

Lukáš Koudelka běžel výborně, přestože se před startem moc necítil. Doběhl celkově třetí a v kategorii pak druhý.

Martin Skřivánek se také předvedl ve výborném světle. Celkově doběhl čtvrtý a v kategorii skončil třetí.

Simona Grulichová letěla též jako vítr. Mezi ženami vybojovala druhé místo a svoji kategorii pak vyhrála.

Marie Hynštová si závod jen odklusala a stačilo jí to na druhé místě mezi ženami nad 50 let za Simonou.

No, a teď tedy já. Není o čem moc psát. Byl jsem z výpravy AK Drnovice nejslabší článek. Ještě, že se jelo mým autem, jinak bych byl poslán domů pěšky. Já moc dobře vím, proč jezdím já. Nastoupil jsem na trať opět jako vodič. Jel jsem tedy celý závod, jak jsem ho táhl, úplnou podlahu a v posledním kopci asi dva kilometry před cílem jsem totálně vytuhl. S tím se nedalo už nic dělat. Nohy jako ocelové sloupy, kovové a šíleně zatvrdlé. Jak týden starý beton. Ani jak o vodič jsem se zase neosvědčil.  Poslední kilometr jsem prostě odpadl a doběhl jen aby se neřeklo. Není každý den posvícení. Dostal jsem dnes pěkně na prdel. Sešli se tam také borci nad 60 let, takže na mě ani nezbylo místo na bedně skončil jsem až čtvrtý. Dostal jsem dnes dobrý kartáč. Musím se nad sebou zamyslet, takovou ostudu dál dělat nemůžu. Jo, mít tak o pár roků míň, to by vypadalo jinak. Co nadělám, musím se s tím zase nějak porvat. A to dokážu!

Opět se nás pár objevilo na startu, je to pořád dobré, když alespoň někdo v barvách AK Drnovice závodí.