Shrnutí loňské sezóny

Ačkoliv rok 2020 byl celý hodně podivný a zvláštní, restriktivní opatření vlády neumožňovaly více než půl roku pořádat běžecké závody, tak přesto jsme zaznamenali několik velmi dobrých výsledků v běžeckých soutěžích a pohárech.

Moravsko-slovenský běžecký pohár

Z původních 35 závodů se odběhalo 14, takže řídící soutěže zrušil vyhlašování a vítězové budou pouze evidováni podle konečné tabulky. V kategorii Ženy se Jana Soldánová zúčastnila 2 závodů a to jí stačilo na celkové 14. místo a 7. místo v GP Slovácka. Irena Pospíšilová obsadila celkové 6. místo v kategorii Ženy 35 a v GP Slovácka se dostala na bednu na 3. místo. Jana Halasová obsadila v kategorii Ženy 45 celkové 11. místo a 7. v GP Slovácka. Petr Halas absolvoval nejvíce závodů a v konečné tabulce mu patří 1. místo jak v GP Slovácka, tak i celkově v Muži 40.

V kategoriích dorostu Matěj a Anežka Halasovi statečně bojovali se staršími soupeři a vybojovali shodně druhá místa. Protože zde se odběhaly téměř všechny závody, budou příležitostně vyhlášeni a odměněni.

Orelská běžecká liga

V OBL se nakonec uskutečnilo více než polovina závodů, takže jak to bude možné, proběhne vyhodnocení.

Matěj a Anežka  Halasovi obsadili shodně druhá místa, Anička Halasová v dorostenkách a Vojta Halas v kategorii hendikepovaných vyhráli. Petr Halas v kategorii Muži B skončil na 3. místě a Jana Halasová v kategorii Lidový běh na 4. místě stejným počtem bodů jako druhá a třetí.

Dlouhá míle

Tento víceméně dráhový běžecký seriál AHA Vyškov pro mládež navštívíme jen občas, ale i tak se v kategorii dorostenek Anička Halasová dostala na třetí místo.

Moravsko-Slovenský chodecký pohár - zde soutěžili pouze naši nejmladší, Matěj Halas svoji kategorii vyhrál a Anežka Halasová obsadila druhé místo za suverénní slovenskou závodnicí.

Vyškovská běžecká tour mládeže

Tady se odběhaly pouze tři závody a vyhlášeni v Pístovicích byli ti, kteří absolvovali všechny. Matěj Halas skončil na 2. místě a Anežka Halasová těsně na 3. místě.

O výsledcích dospělých ve Vyškovské běžecké tour dospělých jsem již informoval dřív hned po jejím skončení, takže se o tom nebudu rozepisovat.

Velká cena vytrvalců Olomouckého kraje

Tady jsme si ve zkrácené verzi seriálu vybojovali historicky nejlepší umístění za roky, co se tohoto poháru zúčastňujeme. Za umístění na stupních vítězů je samozřejmě také odpovídající odměna.

Marie Hynštová opět zvítězila mezi nejstaršími ženami.

Simona Grulichová obsadila druhé místo v prostřední kategorii žen.

Milan Marek skončil jen díky menšímu počtu závodů mezi šedesátníky třetí.

Martin Skřivánek pak po strhujícím závěru soutěže vybojoval druhé místo mezi čtyřicátníky.

A Lukáš Koudelka zase jen proto, že musel na operaci a chyběly mu starty, tak skončil mezi nejmladšími muži až čtvrtý.

Pavla Závodná pak i jen ze šesti starty obsadila páté místo.

Autoři: Jana Halasová a Zdeněk Smutný