Petr Hének první na Svatém Kopečku, Anežka Langahammerová zvítězila v Úpici

Petr Hének první na Svatém Kopečku,

Anežka Langahammerová zvítězila v Úpici

Orelská běžecká liga měla své závody v Úpici při Běhu Dlouhými záhony.

Až tak daleko vyrazil na výlet Petr Halas s dětmi a také tam startovala Anežka Langhammerová.

Svatý Kopeček

Petr Hének v sobotu s přehledem ovládl trať v délce 30 km při závodě Ladermon Trail na Svatém kopečku u Olomouce.

Úpice

Petr Halas se i s dětmi vydal na dlouhou cestu na úpatí Krkonoš, kde pokračovala Orelská běžecká liga.

Po příjezdu sice přivítala teplota pod nulou a námraza, ale jasné nebe dalo tušit, že jak sluníčko vystoupá nahoru, bude krásně. Postupně se tak počasí vylepšilo do krásného podzimu. Při dětských kategoriích, které startovaly na školním stadionku, ale trasa vedla i terénem a ulicemi občas došlo na mokrém terénu k uklouznutí, ale všichni se v pořádku dostali do cíle. Některé kategorie byly hodně obsazené, takže Matěj Halas na trati 400m doběhl 11. a mezi Orly byl čtvrtý.

Anežka Halasová měla trať stejnou, a vybojovala 4. místo, mezi Orly doběhla první.

S Aničkou Halasovou absolvoval Petr Halas hlavní závod na 6,7 km, který po náběhu ze stadionku vedl 2 okruhy po lesoparku Dlouhé záhony. Trasa krásná, v listnatém lese, kolem skalnatých útvarů, krásné podzimní barvy, sluníčko a výhledy do krajiny, ale převýšení 150m, tím pádem výběhy i seběhy.

Anička Halasová v juniorkách obsadila 2. místo a mezi Orly byla první.

Petr Halas běžel jsem s Aničkou na pohodu, ale mezi Orly mu to stačilo na 1. místo.

Anežka Langhammerová pak zvítězila mezi nejmladšími ženami.

Po závodech pak ještě v Polici nad Metují všichni navštívili Muzeum papírových modelů a Muzeum stavebnice Merkur, takže jsme si to opravdu užili pořádně.

I tak daleko jsme zanechali výraznou stopu. A jedeme dál, dokud je to možné.