Petr Hének opět první na ultramaratónu Zapomenuté hory, Alena Hénková druhá, oba běželi 76 km, Pavlína Poláčková tam zvítězila na 26 km trase

Velmi oblíbený závod je v posledních letech Ultramaratón Zapomenuté hory. Letos bylo tam startovat na třech distancích. Nejdelší měřila 76 km s e součtem převýšení kolem 3000 metrů, prostřední 46 km, převýšení 1800metrů a nejkratší 26 km, tam se nastoupalo jen 870 metrů. Běhávala se dřív i stovka, ale letos nebyla vypsaná.

A vedli jsme si tam skvěle.

Rychlebské hory

Petr Hének opět zcela dominoval na svém oblíbeném závodě, když na trati 76 km přesvědčivě zvítězil časem 7:32:50.

Na druhého muže v pořadí naběhl 16 minut.

Alena Hénková také vyrazila na nejdelší trasu a opět předvedla své neskutečné vytrvalecké vlohy.

Mezi ženami časem 9:59:56.21 obsadila druhé místo. Na první ženu pak ztratila necelých 17 minut.

Ovšem pro mě obrovský šokem je start Pavlíny Poláčkové na trase 26 km. Aniž by něco řekla, vydala se na závod ve vzdálenosti a do terénu, se kterými nemá zkušenosti.

Přesto po fantastickém výkonu zvítězila v čase 2:24:03.01, když doběhla i absolutně mezi muži na celkovém pátém místě. Za vítězem na této trati doběhla jen o 15 minut později a na druhou ženu pak naběhla 13 minut.

Co dodat. Tohle mi hlava nebere. Nikdy bych to nezvládl. Fantazie a klobouk dolů.