Petr Fochler s Cashem zahájili canicrossovou sezónu

Petr Fochler s Cashem zahájili canicrossovou sezónu

Petr Fochler konečně rozjel canicrossovou sezonu.

A zahájili ji NG canicross cupem na Třech studních na Vysočině.

Opět se běhalo v okolí Hotelu Horník od pátku až do neděle. Celý závod byl rozdělen do 4 etap, (1 v pátek, 2 v sobotu a 1 v neděli) a vyhlašovaly se jak jednotlivé etapy, tak i celý etapák.

První etapa se běžela v pátek po příjezdu od 19. hodin a bylo pekelné vedro. Naštěstí se běžela trať pouze 2,1 km a bylo možné psa schladit v rybníku Sykovec.

Petrovi se běželo se mi docela dobře a Cash šel taky moc hezky, takže z toho bylo 2. místo za Michalem Poledníkem a zlepšení oproti loňsku o 7 s, což už v těchto tempech hodně dobré.

Druhý den startovali hned ráno v 8:15 a čekala je trať 3,5 km. Starty už byly od nejrychlejšího, takže jsme měli vedoucího závodníka před sebou. Až do půlky trati se ho drželi se stále stejným odstupem, ale ve druhé už to nebylo ono a dost jim odskočil. Nakonec z toho tedy bylo opět 2. místo, jen ztráta se navýšila o dalších 25 s, ale zároveň Petr i zvýšil náskok na třetího.  Čas 9:57, v podstatě stejný jako loni.

Třetí etapa byla stejná jako první, jen se startovala až 20:15 a tudíž po tmě s čelovkami. Petr do toho zkusil šlápnout a podařilo se mi etapu vyhrát.

Čtvrtá etapa byla po tom bouřkovém peklu. Opět je čekala stejná trať jako předchozí den - 3,5 km. Už od startu se jim běželo dobře, takže nakonec i tuto etapu vyhráli i lepším časem jako včera. Pro zajímavost, v tom terénu měli průměr na kilometr 2:48.

V celkovém součtu všech etap z toho tedy bylo 2. místo se ztrátou na prvního Michala Poledníka 15 s a s náskokem na třetího Vojtu Rozmahela 3 min.

Další canicross čeká Petra za 14 dní v Hradci Králové.