Petr Fochler s Cashem první i na caniscrossu v Libovicích

Petr Fochler s Cashem první i na caniscrossu v Libovicích

Na Tlapkrosu Petr Fochler ještě nestartoval. Je to zbrusu nový závod, který pořádají holky z celkem mladého Mushers klubu Tlapky v tahu.

Závod se konal v Libovicích nedaleko od Slaného a opět byl dvoukolový.

Trať měřila 4,3 km a byla super zajímavá se spoustou zatáček, různé povrchy, stoupání i sjezdy a vše rychlé a bezpečné.

Petr si chtěl vzhledem k vývoji situace u nás ještě zazávodit, tak tam vyrazil. Navíc to bylo 45 min od domu, kde bydlí, takže mohl jet na noc domů se ohřát a usušit.
V sobotu brutálně pršelo, asi jak všude už od pátku. Ale nebyl to jen déšť ale opravdu husté pršení a trať trochu plavala.

Ale navzdory tomu se běželo docela dobře a závod Petr dokončil ve slušném čase 11:48 na 1. místě.

Druhý den se opět šlo intervalově a už nepršelo, takže mohli oba běžet trošku odvážněji. Čas z toho byl nakonec o 10s lepší, takže 11:37 a i v celkovém součtu časů doběhli na 1. místě s náskokem skoro 10 minut.

Ale Petr se i tak snažil závod nevypustit a makali, co to půjde, aby to měli jako test před mistrovství republiky, pokud se vůbec poběží.