Petr Fochler s Cashem druzí v Canicrossu okolo Hradce

Petr Fochler s Cashem druzí v Canicrossu okolo Hradce

Petr Fochler se se svým psem zúčastnili dalšího canicrossu. Jednalo se o 15. ročník jejich oblíbeného závodu Canicross okolo Hradce.

Trať tam měří 4,4 km a je na ní jeden kopeček (celkové převýšení asi +- 35m, takže placka). Oba dva dny se běží hromadný start.

V sobotu startovali až v půl sedmé večer a bylo celkem teplo. Po startu Petr Cashe trochu podržel, protože na startu stál Michal Poledník, který Petra loni pokaždé porazil, tak to nechtěl překopnout. Cashovi bohužel závod moc nesedl a ztratili nakonec na prvního závodníka 20s. Na třetího měli náskok jen 9 s, takže je čekal zajímavý nedělení závod.

Druhý den byla nižší teplota, i když startovali až v půl jedenácté. Petr věřil, že Cash bude už lepší a tak to napálili hned od začátku.

Tentokrát to byl ukázkový start. Z prvního místa se Petr snažil do toho šlapat, aby si udělal náskok před borcem na třetím místě. To se celkem dařilo a tak čekal, kdy ho doběhne vítěz sobotního závodu. Pořád ho slyšel za sebou, ale on se k nim nedotáhl. Tak mu Petr z kopce lehce cuknul a řekl si, že ho zkusí udržet za sebou, což se nakonec i podařilo a tím pádem druhé kolo vyhráli s náskokem 5 s na Michala Poledníka a 38 s na třetího Tomáše Pavlíčka. Čas druhého kola o dost lepší než ten, co zaběhli v sobotu.

Celkem z toho tedy v součtu obou startů bylo 2. místo se ztrátou 16 s na Michala Poledníka a 46 s náskoku na třetího Tomáše Pavlíčka.

Bylo to pořádně prověření formy a tak teď se uvidí, co ukážou další závody.