Pavlína Poláčková a Tomáš Steiner první, Anežka Langhammerová třetí v Pístovicích

Pavlína Poláčková a Tomáš Steiner první, Anežka Langhammerová třetí v Pístovicích

Kam jinam vyrazit v sobotu než k rybníku do Pístovic. 60. ročník legendárního závodu Běh Pístovickou riviérou k tomu dává příležitost pro všechny.

Nic jiného tuto akci nemůže přerazit, přestože se konají opravdu zajímavé a hezké závody i jinde. Ale Pístovice jsou prostě Pístovice, tam se nesmí chybět i kdyby na chleba nebylo. Je to naše srdcovka. Navíc to byl předposlední závod započítávaný do Vyškovské běžecké tour. Bylo tedy možné ještě s pořadím něco udělat.

Pístovice

Sice bylo ráno trochu do vody zima, jak pofukoval vítr, ale pak se oteplilo a bylo krásně. Přesně jak si to Pístovická riviéra zaslouží. A ještě víc nás staré pamětníky hřála ta podívaná na startu. Neskutečné množství dětí na tuto podivnou dobu na startu, parádní atmosféra a davy lidí kolem závodu. Hned je člověku líp. Mám radost, kolik starých známých se tam opět objevilo a jsem nesmírně rád, že jsou stále mezi námi i ti o hodně starší než my. Je fakt, že jich zase trochu ubylo a je mi to moc líto. Bohužel to tak je a nic s tím nenaděláme.

A teď se podíváme, jak se komu dařilo.

Nejdřív děti a mládež

V obrovské konkurenci ve všech kategoriích to zvládli výborně.

Jako o život bojovala Lucie Hrabovská a mezi 31 dívkami v její kategorii doběhla na jedenáctém místě.

Michal Hrabovský se na trati také rval a bylo z toho čtvrté místo v nejmladších žácích.

Stejně tak bojoval i Matěj Halas. Doběhl 24 ze 33 hochů.

A na trati byla pořádně vidět také Anežka Halasová. V cíli se objevila jako devátá.

V kategorii dorostenek představila svůj talent Ema Divišová a bylo z toho druhé místo po neskutečném výkonu.

A mezi juniorkami vydřela čtvrté místo v nabité kategorii Anička Halasová.

Teď se mrkneme na ženy

Je pravda, že to vypadalo v nejmladší kategorii jako na přebor AK Drnovice. A to ještě chyběly na startu Marie Hynštová, Pavla Závodná a hlavně Irena Pospíšilová.

I tak to byla paráda.

S přehledem absolutně zvítězila Pavlína Poláčková a obhájila své prvenství z loňského roku.

Třetí absolutně a druhá v kategorii doběhla po bojovném výkonu Anežka Langhamerová.

Jen pouhé dvě vteřiny za Anežkou proběhla cílem v intervalovém startu jako čtvrtá celkově a třetí v kategorii Lenka Hrabovská.

Parádně běžela také Silvie Divišová, vyneslo jí to čtvrté místo v kategorii.

A v nejmladší kategorii žen se představila také Jana Soldánová a nevedla si vůbec špatně, deváté místo je toho důkazem.

A na závěr si probereme muže

Fantasticky běžel Tomáš Steiner. Své soupeře doslova deklasoval a byla radost se dívat, jak mu to letělo.

Čtvrtý v kategorii a pátý celkově proběhl cílem Lukáš Koudelka. Je v parádní formě.

Výborné si vedl také Martin Skřivánek. V nabité kategorii čtyřicátníků doběhl pátý.

Mezi muži nad 40 let bojoval také po dlouhé době Petr Hrabovský a skončil šestý.

A kousek za ním se objevil v cíli devátý Patrik Pataki. I on podal výborný výkon.

No a na konec si nechám fantastický výkon Milana Marka. Šedesátníky samozřejmě ovládl, tam nemá konkurenci a považte, že by vyhrál i mezi padesátníky. To je borec.

Průběžné výsledky Vyškovské běžecké tour: 8.VYŠKOVSKÁ BĚŽECKÁ TOUR 2021 po 7.závodě.xls (216576)

Průběžné výsledky VBT mládeže: 4.VBTM 2021 po 2.závodě.xls (63488)

Přece jen se nás na startu objevilo trochu víc, mám z toho velkou radost, ale členů máme přece jen podstatně víc.

Bohužel, nějak se nedaří je dostat také na závody.