Pavlína Poláčková a Dana Hyláková vybojovaly mistrovské tituly na duatlonu v Žamberku, Tomáš Bohuslav doběhl třetí ve Sloupu

Pavlína Poláčková a Dana Hyláková vybojovaly mistrovské tituly na duatlonu v Žamberku,

Tomáš Bohuslav doběhl třetí ve Sloupu

Začíná se nám to povážlivě kývat. Tedy myslím pořádání sportovních akcí a tím pádem samozřejmě běžeckých závodů. Další a další se ruší a kdo ví, jak to bude dál. Takže díky za to, že se aspoň ještě ve Sloupu běžet mohlo.

Sloup

Je to neuvěřitelné, ale letos se běžel již 56. ročník Běhu Moravským krasem. Když mi bylo sedm let, poprvé vyrazili vytrvalci na náročnou a velmi hezkou trasu vedoucí i schodech k Hornímu můstku na Macochu. A pořád se tam běhá. I díky generacím pořadatelů, kteří závod zachovali a navíc velmi krásně historicky zpracovali a stále v tom pokračují. Najdete se tam jak ve výsledcích, tak na fotkách z takového mládí, pokud jste tam startovali, až žasnete. Já se musím pousmát, jak jsem tehdy vypadal a v čem jsme běhali. Bohužel nic lepšího nebylo, ale zato jsme běhali sakra dobře a hlavně rychle. To by si měli současní běžci uvědomit a začít s tím něco dělat.

Ale konec vzpomínání, budeme se věnovat závodu a našim výsledkům.

Výborný výkon předvedl opět Tomáš Bohuslav. Nezalekl se ani délky trati, terénu a konkurence a doběhl si pro třetí místo absolutně.

Parádně běžel tak Martin Skřivánek bylo z toho čtvrté místo mezi čtyřicátníky.

A Marie Hynštová se nemusela za ničím hnát, k vítězství v kategorii jí stačil pohodový klus.

Žamberk

Na mistrovství České republiky v duatlonu v Žamberku se představily Pavlína Poláčková a Dana Hyláková.

Pavlína Poláčková předvedla skvělý výkon a pot vybojoval mistrovský titul v duatlonu.

Je to její disciplína.

A parádně si vedla také Dana Hyláková. Porazila řadu mladších soupeřek a ve své kategorii vybojovala také mistrovský titul, letos již třetí, protože má tituly jak ze sprintriatlonu, tak z olympijského triatlonu.

Kopřivnice

Tomáš Steiner pak vyrazil s bratry Kučerovými na Běh rodným krajem Emila Zátopka. Na trasu dlouhou přes 22 km vedoucí z Kopřivnice do Rožnova.

A vedl si výborně. V nabité konkurenci doběhl celkově čtvrtý a v kategorii pak skončil druhý.

Majetín

V pátečním Nočním běhu v Majetíně obsadila Simona Grulichová celkově druhé místo mezi ženami a svoji kategorii vyhrála.

Česká Třebová

Orelská běžecká liga pokračovala za krásného slunečného počasí v lyžařském areálu Hory u České Třebové.

Naši nejmladší běželi trať 500m, která byla zakončena prudkým stoupáním a rovinkou do cíle.

V těžké konkurenci dětí z místních oddílů se vůbec neztratili a běželi skvěle.

Matěj i Anežka Halasovi obsadili shodně pátá místa.

Anežka pak třetí mezi Orly a Matěj skončil čtvrtý.

Vojta Halas to taky zvládl s úsměvem.

Anička Halasová si na 3km okruhu zlepšila loňský čas o 22 vteřin a doběhla čtvrtá, mezi Orly byla první.

Jana Halasová běžela lidový běh na 1 km.

A Petr Halas na trati 9 km ( 3x 3km okruh) doběhl v kategorii nad 40 let sedmý, z Orlů skončil na 3. místě.

Vedli jsme si na našem skoro domácím a srdcovém závodě skvěle. Jako obvykle, jen nás tam bylo málo. Ale zase jsme byli vidět jinde. A to je dobře.