Patnáctý test jsme museli běžet opět z Nemojan do Račic a zpět. Nejlépe to zvládli Lukáš Soural a Anežka Langhammerová

Patnáctý test jsme museli běžet opět z Nemojan do Račic a zpět.

Nejlépe to zvládli Lukáš Soural a Anežka Langhammerová

Bohužel klimatické podmínky se i v tomto týdnu moc nezlepšily. Led ze silnic a stezek v lesích nezmizel, tak nám nezbylo nic jiného, než opět vyrazit na stejnou trasu jako minulý týden. Tam je v podstatě jediná čistá silnice, kde se dá běžet.

Já tudy běhám skoro 50 let a vždycky to šlo, sice nejezdilo dřív tolik aut, ale v sobotu to není tak strašné jako ve všední dny, kdy si tudy zkracují cestu lidé jezdící do práce a vracející se domů do nově vybudovaných strašidelných vesnických sídlišť. Akorát pořád to slibované teplo ne a ne přijít. Byla mlha, že by se dala krájet a syrovo až běda.

Lukáš Soural přijel poprvé a hned předvedl, co umí

Museli jsme dle nařízení vlády startovat intervalově po dvou lidech, ale zvládlo se to všechno v pohodě.

Já jsem tam jen fotil, klusat jsem byl chvíli před ostatními, ale pořád je to špatné.

Petr Halas opět nechyběl jako stálý člen týmu a dozor nad akcí.

Jana Halasová zase skvěle fotila.

Podívat se přišel i Roman Weiter. Tentokrát v civilu.

Lukáš Soural se přijel ukázat po dlouhé době a s přehledem doklusal ve výborném čase první.

Druhý doběhl Martin Skřivánek, běžel sám, takže nebyl tak rychlý jako minulý týden, ale zaostal jen o 16 vteřin.

Třetí skončil Lukáš Koudelka. Opět další skok v čase. O 70 vteřin rychleji jako minule.

Čtvrtý proběhl cílem další host Martin Hráček a běžel výborně.

A pátý se pak dostal do cíle Pepa Kunc. Ráno dálkový pochod v Bučovicích a pak náš test a to ho zvládl o dvě minuty rychleji jak minulou sobotu. Poklona.

Anežka Langhammerová se také pořádně zlepšila

Anežka Langhamerová se tentokrát rozjela rychleji a byl z toho zlepšení času o minutu proti minulé sobotě. A zajímavé je, že minule zaběhla čas 37:37 a dnes 36:36. Ta si ale libuje v zajímavých číslech.

Druhá doběhla Anička Halasová. Opět fantastický posun. Též skoro o minutu lépe jaké před týdnem. Je neskutečné, jak se letos výkonnostně posunula.

Za Aničkou doběhla zase třetí Světlana Petříková. Také ona si posunula svůj výkon o 50 vteřin. Opravdu jí to běží.

Čtvrtá se dostala do cíle Marie Hynštová. I ona, přestože se nikam nehnala, se zlepšila o 30 vteřin.

Na obrátce všechny opět povzbuzoval Jirka Bubeník mladší a také Jirka Bubeník starší se nenechal zahanbit. Ten dokonce kousek klusal s Pepou Kuncem.

Anežka Halasová se i dnes rozklusala jen z domu v Lulči na start a zvládla to o dvě minuty rychleji.

Matěj Halas si také odběhl společně s Anežkou stejnou trasu a i on se pořádně zlepšil.

Zase šlo jen o trénink a myslím, že se všem běželo dobře. Jedeme dál. Asi jsme jediní, co se snaží ze závodního rytmu nevypadnout. A to je dobře.

V sobotu 27. února by se měla běžet slavná Rohálovská desítka v Prusinovicích. První běžecký svátek roku a největší akce jara na Moravě. Bohužel to nejde a jen virtuální proběhnutí po trati, které už běží asi 14 dní, nás neláká.

Takže nás tedy zase bude čekat další test. O tom kam vyrazíme, budu zase včas informovat.

Musím to stále řešit podle podmínek a počasí.

Výsledky: 2. Nemojská osmička.xlsx (13071)

Koronavirový běžecký pohár po patnáctém testu: Koronavirový běžecký pohár po 15.závodě.xls (142848)