Na jedenáctý test jsme se vydali do Rostěnic. Nejrychleji letěli podél dálnice Tomáš Bohuslav a Anežka Langhammerová

Na jedenáctý test jsme se vydali do Rostěnic.

Nejrychleji letěli podél dálnice Tomáš Bohuslav a Anežka Langhammerová

Sice se už nějaké individuální akce rozjely. I ve Slavoníně, kam jezdíme každý rok, se běželo, ale pro nás v této době je rozumnější zatím pořádat své běžecké testy dál.

Bohužel musel jsem narychlo změnit původně naplánovaný test v Adamově, protože je tam kolem řeky Svitavy na silnici led, a poslat všechny běžet podél dálnice od Rostěnic na hlavní silnici do Hlubočan a zpět. Tam už sníh a led roztál. Ale fučel příšerně vichr a po obrátce cestou zpět se na některých úsecích doslova stálo na místě. A k tomu i chvíli pršelo. Co dodat. Pravé lednové počasí.

Tento test jsem tedy nazval Rostěnická desítka. Měřila podle všech ovšem 10,1 km.

Tomáš Bohuslav se rval s větrem úplně sám

Museli jsme dle nařízení vlády startovat intervalově po dvou lidech, ale zvládlo se to všechno v pohodě.

Ovšem já jsem stále mimo, a přidal se i Petr Halas, ale také fotil.

A Jana Halasová tradičně nechyběla a máme díky jí zase parádní fotky.

Přijel se podívat zase Tomáš Bohuslav, přestože neměl s kým běžet, porval se s větrem opravdu se ctí a s přehledem vyhrál.

Až druhý tentokrát skončil Vojtěch Bernadský, který s námi běžel již první test v Olšanech, ale tady klusal první půlku s Pavlínou Poláčkovou a až pak se vydal na stíhací jízdu, ovšem na první místo už to nezvládl.

Třetí doběhl Martin Skřivánek, který tentokrát běžel s Milanem Markem a pomohli si navzájem tak, aby jim to vyhovovalo.

Čtvrtý tedy proběhl cílem Milan Marek a na ty podmínky fakt ve výborném čase.

Pátý skončil Petr Beneš, který se opět přijel podívat za svými kamarády.

Šestý doběhl Lukáš Koudelka. Celou cestu pomáhal ve větru Lence Hrabovské, aby ji ten fičák neodnesl.

Sedmé místo obsadil po statečném boji s podmínkami Roman Weiter.

A osmý se pak dostal do cíle Pepa Kunc. Odběhl to a já ne, není k tomu co dodat.

Anežka Langhammerová tentokrát běžela celou trať sama

Od startu se Anežka Langhamerová držela na čele startovního pole žen a v klidu si doběhla pro první místo. Ale tvrdila, že poslední dva km proti větru šla na 150%.

Co se dá dělat. Ona už to má prostě v krvi.

Lenka Hrabovská tentokrát běžela s Lukášem Koudelkou od startu až do cíle a myslím, že jí to opravdu hodně pomohlo, protože ona se svou muší váhou by fakt měla v tom fučáku dost velký problém.

Třetí doklusala Pavlína Poláčková, která se odskočila na trať přímo z domu. Má to nejblíže a málem nestihli s Vojtou start. To mládí fakt skoro nic nestíhá.

Za ní proběhla cílem jako čtvrtá Anička Halasová. I na ni to bylo dnes hodně těžké, ale porvala se s tím neuvěřitelně.

Za Aničkou doběhla jako pátá Světlana Petříková. Ta oplatila Marii Hynštové porážku z minulé soboty a zvládla to velmi chytře.

Až šestá se dostala do cíle Marie Hynštová. Dnes jí to nesedlo. Podmínky na ni už byly přece jen moc náročné.

Anežka Halasová se tam také parádně proběhla. Zvládla trať v délce 3,3 km ve výborném čase.

A Matěj Halas si stejnou trasu odběhl též a opět nebyl moc daleko od své starší sestry.

Za chvíli už ji bude hodně prohánět.

Podle mého i tento kvalitní trénink přes nepříznivé podmínky splnil účel. Vítr sice dost vadil, ale zato se běželo opravdu po silnici a to je dobře. Proč si likvidovat pohybový aparát na sněhu a ledu, když to není nutné.

V sobotu 30. ledna určitě nepojedeme do Červenky, tak opět připravíme nějaký test.

O tom jaký a kde budu zase včas informovat.

Musím to řešit podle podmínek a počasí.

Výsledky: Rostěnická desítka - výsledky.xlsx (13242)

Koronavirový běžecký pohár po jedenáctém testu: Koronavirový běžecký pohár po 11.závodě.xls (100864)