Milan Marek druhý v kategorii v Prusinovicích a Lukáš Soural též druhý Modřicích

Milan Marek druhý v kategorii v Prusinovicích a Lukáš Soural též druhý Modřicích

Běžecký svátek jara, to je Rohálovské desítka v Prusinovicích, tam jsme museli být i kdyby na chleba nebylo a zároveň pokračoval Brněnský běžecký pohár v Modřicích.

Prusinovice

Tradičně skvělá konkurence se sešla na trati Rohálovské desítky v Prusinovicích, ale nikdo z borců AK Drnovice se jí nezalekl a všichni v davu 431 běžců na trati bojovali jako lvi. Bohužel proti bylo i počasí. Ledový vichr udělal ze závodu poměrně náročnou záležitost a skoro se nedalo zahřát. Já tedy u focení promrzl na kost.

Lukáš Koudelka běžel společně celou trať s Martinem Skřivánkem a vedli si výborně. Do cíle doběhli ve velmi dobrém čase společně a čipová technologii Lukáše zařadila na deváté místo v kategorii a 26 pak celkově.

Martin Skřivánek se po parádním výkonu nakonec díky čipu radoval z osmého místa v kategorii čtyřicátníků a 25. místa absolutně.

Fantastický výkon předvedl na trati Milan Marek. Po celý závod se přetahoval s bývalým maratónským reprezentantem Vlastíkem Bukovjanem o první místo mezi šedesátníky. Nakonec mu v posledním seběhu ve vsi Vlastík kousek odskočil a Milan ho už do cíle nedotáhl. Ale i tak to byl skvělé druhé místo v kategorii a letos naše jediná bedna v Prusinovicích, protože stálice na zdejších stupních pro vítěze Marie Hynštová je na delší dobu kvůli zranění vyřazená ze závodění.

Radek Buchta si vedl též výborně. Jen škoda, že se nechal vyhecovat a překopl začátek. I tak ovšem doběhl čtvrtý v kategorii mužů na 65 let.

Simona Grulichová je také ve formě. Po výborném výkonu obsadila v kategorii nad 50 let čtvrté místo. To třetí ztratila až v samotném závěru závodu. Škoda, ale běžela skvěle.

Modřice

Brněnský běžecký pohár se řítí mílovými kroky do finiše. Po Modřicích už zbývají jen dva závody, tak se sešla na rychlé trati po ulicích Modřic plná sestava všech, co bojují o přední umístění.

Lukáš Soural na trati zabojoval velmi dobře. Ve velmi rychlém závodě na 10 km doběhl druhý v kategorii nad 40 let a sedmý celkově.

Na pětikilometrové trati si vedla výborně Ema Divišová, když v nabité kategorii dorostenek doběhla šestá.

A také Silvie Divišová zaběhla velmi dobrý čas, kterým v její kategorii obsadila desáté místo.

Jak jsem napsal již výš. Všude skvělá konkurence, a přesto jsme se neztratili. To je výborné.