Milan Marek a Marie Hynštová první, Martin Skřivánek druhý v kategoriích v Letovicích

Milan Marek a Marie Hynštová první, Martin Skřivánek druhý v kategoriích v Letovicích

Velmi oblíbený závod je pro nás Běh okolo přehrady Křetínka v Letovicích a tak jsem se tam opět po loňském výpadku, kdy už byly zakázané všechny závody, vypravili.

Bohužel vcelku ve velmi malém počtu. Co se dá dělat. Ovšem o to jsme byli úspěšnější.

Letovice

Martin Skřivánek vyrazil do závodu jako vlčák. Dokonce do poloviny trati běžel jako absolutně třetí muž v pořadí. Jenže mu pak trochu došlo. Ale přesto celkově skončil sedmý a v kategorii čtyřicátníků pak za celkovým vítězem Martinem Kučerou doběhl na skvělém druhém místě.

Milan Marek je ve fantastické formě. Po neskutečném výkonu samozřejmě ovládl šedesátníky, ale cestou jen tak bokem rozmetal i všechny muže nad 50 let.

Marie Hynštová tentokrát musela máknout, protože nevěděla, jaké jí přijela soupeřky. Nakonec z toho bylo skvělé celkové desáté místo mezi ženami a svoji kategorii ovládla s obrovským náskokem.

Brno – Líšeň

Petr Halas s dětmi vyrazil na Líšeňský kros, který pořádal Čibasport - Nezdařil.

Závod se konal v lokalitě Líšeňské rokle, což je celkem velké údolí uprostřed sídliště, upravené do podoby oddychového parku, protkané sítí stezek. Takže ani ten název kros není přesný, protože se běhá po asfaltovém povrchu a téměř po rovině.

Matěj Halas měl jako nejmladší v poli 23 závodníků těžkou pozici na 480m trati, ale ve druhé polovině závodu zabral a parádním finišem vybojoval 9. místo.

Anežka Halasová na trati 550m měla silné soupeřky, takže její výkon stačil na 11. místo.

A nakonec se všichni čtyři postavili na start společného závodu na 3 okruhy - 1,65 km pro příchozí.

Anička Halasová bojovala s dvěma děvčaty o stupně vítězů, Petr Halas ji stíhal a za ním se snažili Anežka s Matějem.

Nakonec Anička Halasová vybojovala třetí místo.

Těsně za ní vyhrál Petr Halas závod mužů.

A Anežka s Matějem obsadili po pěkném výkonu 4. místa mezi všemi závodníky bez rozdílu věku.

Je vidět, že je to s účastí na závodech teď dost slabé, ale pořád je nás někde vidět.