Marta Klobásková i Marie Hynštová první a Tomáš Bohuslav druhý v kategoriích v Bystřici, Petr Fochler první v Praze

Marta Klobásková i Marie Hynštová první a Tomáš Bohuslav druhý v kategoriích v Bystřici, Petr Fochler první v Praze

V podstatě nebyla žádná jiná volba. Buď Jesenický maratón nebo půlmaratón a pak už jen Běh na Svatý Hostýn. Našli se borci z našeho klubu, co vyrazili do Jeseníků a část nás pak opět zavítala jako každý rok do Bystřice pod Hostýnem.

Praha

Petr Fochler opět vyrazil v Praze na závody. Krčský lomocovák se běžel v Krčském lese a byl to klasický kros. Petr již od startu vyrazil dopředu a postupně svůj náskok navyšoval a v cíli byl první o víc jak 90 vteřin před druhým běžcem. Je v parádní formě.

Bystřice pod Hostýnem

Tomáš Bohuslav odvedl skvělý výkon neboť i v tom příšerném vedru zaběhl rychlejší čas jako loni a navíc v nabitém závodě juniorů dokázal odrazit útok na jeho druhé místo a finišem v závěru si ho udržel.

Nová posila AK Drnovice Marta Klobásková se předvedla ve výborném světle, když bezpečně zvítězili mezi juniorkami, ačkoliv závody do vrchů neběhá. Kdo umí pětku za 18:52, musí zvládnout dobře i výběh na Hostýn.

Marie Hynštová se tentokrát dost trápila a vedro značně poznamenalo její výkon. Ovšem i tak ve své kategorii zvítězila.

A Jirka Bubeník se také s tratí statečně porval a do cíle se dostal jako osmnáctý padesátník.

Děti Petra Halase pak absolvovali nahoře Běh k Božím hrobu.

Dopoledne ale ještě startovali Anežka s Matějem na chodeckých závodech v Třebíči - Okolo Máchova jezírka.

Oba dva zvládli trať 1km technicky v pořádku. Anežka Halasová ve své kategorii obsadila 2. místo.

Matěj Halas vyhrál.

Na Hostýně pak ještě zvládli sprinterské běhy k Božímu hrobu.

Matěj Halas ve sprintu na 40m zabojoval a doběhl 2.

Anežka Halasová pak na stejné trati brala bronz.

Vojta Halas na 60m doběhl 3. mezi staršími žáky.

Anička  Halasová si na 80m dosprintovala pro vítězství mezi dorostenkami.

A Jana Halasová pak byla šestá.

Jeseníky

Na trať maratónu vyrazili Lukáš Koudelka a Martin Skřivánek.

Půlmaratón pak absolvovali Patrik Pataki a Tomáš Müller.

Skvěle si vedl Martin Skřivánek. Doběhl závod za 4:27 a v kategorii čtyřicátníků skončil na parádním čtrnáctém místě.

Lukáš Koudelka si pak udělal výlet po horách a do cíle se dostal na 64. místě ve své kategorii za 5:57.

Na půlmaratónu si vedl výborně Tomáš Müller. Časem 2:15 obsadil 19. místo mezi čtyřicátníky.

Patrik Pataki běžel také výborně. Skončil padesátý mezi muži nad 40 let časem 2:33.

Brno

V nočním běhu v Brně startovala také Simona Grulichová. Ve své kategorii doběhla druhá a celkově mezi ženami skončila pátá.

Samozřejmě není každý den posvícení, ale ani za tyhle výsledky se nemusíme stydět. Je vidět, že se ničeho nebojíme. A také tím přitahujeme další zájemce o vstup do našeho klubu. Z toho mám taky radost, jen nevím, jak to budu časem všechno zvládat.