Marie Hynštová veze titul mistra ČR z Prusinovic, Tomáš Steiner a Simona Grulichová tam vybojovali třetí místo v kategoriích. Lukáš Soural doběhl třetí v Moravských Budějovicích

Marie Hynštová veze titul mistra ČR z Prusinovic, Tomáš Steiner a Simona Grulichová tam vybojovali třetí místo v kategoriích. Lukáš Soural doběhl třetí v Moravských Budějovicích

Legendární závod Rohálovská desítka v Prusinovicích, to je vždycky otvírání běžeckého jara a letos to bylo i veteránské mistrovství republiky, tak bylo jasné, že se tam rozjedeme.

A Orli pak startovali v Moravských Budějovicích.

Prusinovice

Obrovská konkurence na startu ve všech věkových kategoriích. Ideální počasí, které jsem tam nezažil snad ještě nikdy. Pro zajímavost vkládám fotku, jak to tam vypadalo před 11 lety, kdy jsme spíš bojovali o život, než běželi.

A dnes neuvěřitelné podmínky. A lidí na startu. Jako much. Takový dav tam dlouho neběžel, musím složit pochvalu Ondrovi Němcovi. Moc se mu celá akce se vším všudy povedla.

A my jsme tam byli dnes pořádně vidět. Výsledky jako už dávno ne. Opět všichni viděli, že borci z AK Drnovice běhat umí.

Fantastickou formu z poslední doby proměnil Tomáš Steiner po vynikajícím výkonu, když zaběhl skvělý čas, v celkové desáté místo v absolutním pořadí.

A v mistrovství ČR vybojoval třetí místo v kategorii veteránů nad 35 let.

Irena Pospíšilová také bojovala jako lvice. Bohužel přepálila tempo, a to se na této trati neodpouští. Přesto doběhla ve velmi slušném čase v kategorii žen nad 40 let na výborném pátém místě.

V této kategorii srdnatě bojovala i přes nachlazení také Lucie Kolmašová. Rozvrhla si rozumně tempo a závod ideálně vystupňovala. To jí vyneslo v této nejvíc našlapané kategorii žen vynikající desáté místo, když navíc zaběhla i velmi dobrý čas na této náročné trati.

Simona Grulichová měla v kategorii žen na 50 let obrovskou konkurenci v Lence Jančaříkové a Petře Kamínkové. Ale nezalekla se dalších skvělých běžkyň a parádním časem vybojovala třetí místo v mistrovství ČR.

Také Zdenek Kolmaš se porval s trasou jako obvykle až za hranou a vůlí vybojoval v neskutečně nabité konkurenci mužů nad 40 let 21. místo ze 40 závodníků.

A na závěr si musím nechat další parádní vítězství Marie Hynštové v mistrovství České republiky. Po profesorském výkonu si doběhla přesvědčivě a jednoznačně pro titul mezi ženami nad 65 let. Ale považte, že by zvítězila i mezi ženami nad 60 let a mezi padesátnicemi by obsadila páté místo.

Všichni borci z AK Drnovice na startu si zaslouží mimořádnou pochvalu za bojovnost a skvělé výkony.

Moravské Budějovice

Lukáš Soural so rozjel do Moravských Budějovic, kde v rychlém závodě v lidovém běhu obsadil třetí místo.

Anička Halasová v lidovém běhu žen doběhla na třetím místě.

A Petr Halas mezi muži vybojoval 16. místo v absolutním pořadí.

Ema Divišová tam zvítězila v kategorii juniorek ve velmi dobrém čase.

Matěj Halas v přípravce na 200 m doběhl na 5. místě.

Anežka Halasová v mladších žákyních na 600 m byla třetí a v dorostenkách na 2 km doběhla také třetí.

Vojta tam absolvoval závod na 200 m.

I v obrovské konkurenci v Prusinovicích jsme se neztratili. Je dobře, že pořád závodíme.

Sice je nás málo na startu, jsou to pořád jen ti jedni a ti samí, ale o to víc je nás vidět.

Všichni, co se nebojí nést svou kůži na trh, zasluhují opravdu velkou pochvalu!