Marie Hynštová třetí mezi ženami v Bohuňovicích, Světlana Petříková první v kategorii, Anežka Langhamerová první v Brně a druhá v Kněžicích

Marie Hynštová třetí mezi ženami v Bohuňovicích, Světlana Petříková první v kategorii, Anežka Langhamerová první v Brně a druhá v Kněžicích

Žádný jiný závod v sobotu bohužel termínovka poblíž nás nenabízela, tak jsme museli vyrazit do Bohuňovic na další akci započítávanou do Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje.

Býval to náš oblíbený závod, ale už to tak prostě není. Od původních pořadatelů převzali organizování závodu jiní lidé a docela dost všechno změnili. Co se dá dělat. Buďme rádi aspoň za to, že se nějaký závod v současné době vůbec ještě běžel.

Brno

Ve čtvrtek běžela Anežka Langahamerová poslední ze seriálu závodů Brněnské běhy.

V rámci rozcvičení na páteční závod v něm v pohodě zvítězila a také celkové tento seriál již předem ovládla.

Kněžice

V pátek pak pokračovala Orelská běžecká liga v Kněžicích Během alejemi Kněžice.

Tam také startovala Anežka Langamerová  a ta řádí na závodech jako tyfus. Po vítězství v Brně tentokrát doběhla jako druhá žena absolutně a ve své kategorii zvítězila.

A samozřejmě stál na startu rodinný tým Petra Halase.

Matěj Halas na trati 900m běžel se staršími, kde po statečném výkonu doběhl 8. ale ve své věkové kategorii bral body za 2. místo.

Anežka Halasová na stejné trati také bojovala a stačilo to na druhé místo v závodě i mezi Orly.

Petr Halas trať 9 km pojal tréninkově, jelikož ho čeká v sobotu desítka v Lipově, takže to stačilo na 12. místo v kategorii.

Bohuňovice

Překvapilo nás počasí. Pod mrakem, po dešti a ve druhém kole pak muže běželi v pořádném lijáku a na trati pak místy i v blátě.

Pořádně si ten liják okusil Martin Skřivánek. Podal ovšem po horském maratónu v Jeseníkách, který absolvoval minulou sobotu, parádní výkon a v nabité kategorii čtyřicátníků, kde první dva zvítězili i absolutně, skončil na výborném pátém místě a osmý doběhl celkově.

Skvěle si vedla Marie Hynštová, která proběhla cílem jako třetí mezi ženami a svoji kategorii samozřejmě ovládla.

Parádní výkon pak předvedla další nová posila klubu Světlana Petříková. Ty zvítězila ve své kategorii a celkově pak doběhla jako čtvrtá žena.

Praha

Petr Fochler si zajel opět zkusit formu na závodech. Startoval na 27. ročníku Běhu Modřanskou roklí a při v intervalovém startu zaostal za svým osobním rekordem na této trati jen o šest sekund. Je ve skvělé formě.

Brno

Mistrovství ČR ve sprintriatlonu se konalo v Brně a tam samozřejmě nemohla chybět Dana Hyláková. A opět s přehledem a s velkým náskokem zvítězila ve své kategorii. A také vybojovala další mistrovský titul.

Slavkov

V sobotu se na start triatlonového závodu AusterlitzMan ve Slavkově postavil i Petr Hrabovský. A dařilo se mu výborně. Ve své kategorii obsadil v nabitém závodě desáté místo.

Lipov

V Lipově pak pokračoval v sobotu odpoledne Moravsko – Slovenský běžecký pohár Lipovskou desítkou.

A byli u toho zase děti Petra Halase a také on sám.

Anička Halasová pak startovala v Třinci na soutěži družstev, kde si vyzkoušela trať 2000m překážek a také odběhla 300m překážek.

Matěj Halas běžel v Lipově s dorostenci a vybojoval čtvrté místo.

Anežka Halasová pak také skončila čtvrtá mezi dorostenkami.

Petr Halas zabojoval na desítce, když doběhl celkově na 22. místě a devátý mezi čtyřicátníky.

A Jana Halasová pak absolvovala závod žen na 4,3 km.

Tento běh zvládla také velmi slušně Jana Soldánová. Doběhla sedmá v nejmladší kategorii žen.

Mikulov

Jaroslav Trávníček startoval v seriálu v běhu na kolečkových lyžích Skiroll Cup v Mikulově. V časovce na trati v délce 22 km obsadil 22. místo a v kategorii nad 50 let byl pátý.

V neděli pak ve 2. závodu Skiroll Cupu v běhu na kolečkových lyžích skončil celkově 18 a v kategorii pátý. Tentokrát jeli na trati o délce 23 km na trati Dolní Dunajovice - Věstonice- Milovice- Mikulov- Klentnice.

Od září už bude zase závodů plno, tak si budeme moct vybrat podle chuti a zájmu, důležité ovšem bude, aby se vůbec dál pořádaly. Doufám, že ano a že přitom dál budeme my členové AK Drnovice v co největším počtu.