Marie Hynštová první a Lucie Kolmašová druhá v kategoriích v Rakousku, Dana Hyláková ovládla ve své kategorii Cechmana a Lukáš Soural v Dolní Dobrouči i v Javorníku první mezi čtyřicátníky

Marie Hynštová první a Lucie Kolmašová druhá v kategoriích v Rakousku, Dana Hyláková ovládla ve své kategorii Cechmana a Lukáš Soural v Dolní Dobrouči i v Javorníku první mezi čtyřicátníky

Bylo nás vidět na závodech po celé republice i v zahraničí a to je moc dobře. Závodit se dá pořád, tak snad se nás objeví na startu víc.

Pardubice

V nesmírně těžkých podmínkách absolvovala Dana Hyláková Czechmana v Pardubicích. V plavání jim pršelo, na kole do 60 km lilo, bylo to náročné a dost se padalo.

A fantasticky zaběhla závěrečný půlmaratón průměrem 5:39. Celý závod zvládla za 5 hodin a 57 minut. Ve své kategorii pak bezpečně zvítězila.

Startoval tam teké Radek Buchta, který po výborném výkonu dokončil závod na třetím místě mezi šedesátníky.

Dolní Dobrouč

Na další ze závodů zařazených do Orelské běžecké ligy vyrazili v sobotu Lukáš Soural a Petr Halas s dětmi.

Lukáš Soural vybojoval celkové druhé místo a v kategorii čtyřicátníků zvítězil.

Petr Halas mezi padesátníky doběhl na sedmém místě.

Anička Halasová vyhrála kategorii nejmladších žen.

Matěj Halas bojovným výkonem obsadil druhé místo v jeho kategorii chlapců.

Anežka Halasová pak v mladších žákyních doběhla pátá.

Rastenfeld

Nádherná trasa kolem přehrady a po okolí Rastenfeldu, to bylo snad jediné pozitivum obrovského závodu se stovkami běžců. Jinak pořadatelé zklamali, docela se to vleklo, a navíc ocenění nejlepších závodníků bylo fakt tristní. Ale vedli jsme si tam skvěle.

Lucie Kolmašová i přes zdravotní indispozici předvedla neskutečný výkon, když celkově mezi ženami doběhla na skvělém šestém místě a v kategorii žen nad 40 let vybojovala druhé místo.

Marie Hynštová je opět ve formě. Mez ženami nad 60 let samozřejmě zvítězila, ale stála by na bedně i mezi padesátnicemi. A i v mladších kategoriích by na tom byla velmi dobře.

Lukáš Koudelka se s námi jel podívat a vyzkoušet si závody i jinde a také běžel výborně. Mezi muži nad 40 let doběhl na pátém místě.

Javorník

Pro body do Moravsko – Slovenského běžeckého poháru na Běh Filipovským údolím se do Javorníku rozjel v neděli opět Lukáš Soural a Petr Halas s dětmi.

Lukáš Soural zvítězil mezi muži nad 40 let a celkově doběhl čtvrtý.

Anička Halasová opět stála na bedně, tentokrát doběhla třetí ve své kategorii žen.

Petr Halas na 10 km trati vybojoval třetí místo mezi padesátníky.

Matej Halas pak v dorostencích také skončil na třetím místě.

A Anežka Halasová pak v juniorkách obsadila také třetí místo.

Startovala tam také Jana Soldánová a v nejmladší kategorii žen skončila devátá.

Olomouc

V soutěži družstev si vedla výborně Emílie Divišová, když si v Olomouci v běhu na 3000 metrů vytvořila časem 12:20 osobní rekord.

Ostrov u Macochy

Na Šamalíkově míli v Ostrově vybojoval Jaroslav Trávníček třetí místo mezi muž nad 60 let.

Olomouc, Náměšť, Hrubá Voda

Tři závody po sobě absolvoval Zdeněk Kolmaš. Ve čtvrtek v Olomouci, v sobotu v Náměšti a v neděli v Hrubé Vodě.  Byl to pořádný záběr a ve všech třech startech si vedl velmi dobře.

Opět se nás pár postavilo na start a výsledky máme stále skvělé.

Jen doufám, že příští sobotu se nás v Olšanech na domácím závodě objeví víc.