Lukáš Soural zvítězil s přehledem i v Perné

Lukáš Soural zvítězil s přehledem i v Perné

Před Štědrým dnem se musí jet do Perné na Běh pod Pálavou. Přes to nejede vlak. Už desítky let. Sice jsme teď měli dva roky pauzu kvůli kovidu, ale teď si to musíme vynahradit. Zejména, když se běží 40. ročník.

Perná

Klasická trať přes Pálavské vrchy už 40 let láká běžce k jejímu zdolání a že se tam objevovaly jména na startu za ty roky. Kde je jim konec. Letí to letí…

Lukáš Soural již od startu ukázal všem, kdože bude pánem na trati. Ještě před náběhem do lesa se odpoutal od soupeřů a pak si už jen v náročném terénu v rozšlapaném i souvislém sněhu v pohodě doběhl pro vítězství.

Martin Skřivánek opět bojoval jako lev. Bohužel konkurence se mezi čtyřicátníky sešla obrovská. Přestože doběhl celkově pátý, tak v této kategorii mu to stačilo na nešťastné čtvrté místo.

Marie Hynštová se po prodělané nemoci, kdy opravdu ještě není úplně v pořádku, přijela proběhnout, a s rozumem si doběhla pro vítězství v kategorii.

Anička Halasová se pustila též velmi odvážně do náročné trasy závodu, sníh jí sice dělal problémy, ale přesto závod zvládla z grácií jí vlastní a vyhrála mezi juniorkami.

Já se musím přiznat, že jsem se v tom stavu, v jakém jsem, na tak náročnou trať neodvážil a udělala jsem dobře. Dorazil bych si úplně všechno, co ještě nemám rozpadnuté, protože jsem jen po 4 km klusu v tom sněhu, kdy jsem i fotil, sotva lezl a kotníky jsem mohl rozvěsit leda tak po skalách Pálavy, jak mi nadávaly. Průdušky mi v tom ledovém vzduchu pěkně hvízdaly, a to jsem měl hadr na hubě, který se mi několikrát podařilo vzdechnout tak, že jsem se málem udusil.

Zima už není nic pro mě. Musím si to přiznat.

A startovaly tam také děti

Matěj Halas si na ledovém povrchu nenechal ujít bednu a dospurtoval pro druhé místo.

Anežka Halasová pak také zvládla vybojovat druhé místo mezí dívkami.

Parádní fotky od Mirka Noska. Tak fotí profesionálové: mt03.rajce.idnes.cz/BEH_POD_PALAVOU_2022_-_40.ROCNIK/

I na tomto našem oblíbeném závodě nás bylo řádně vidět. Jako vždycky všude, kde jsme startovali po celý rok.