Lukáš Soural třetí v Jehnicích. Marie Hynštová první a Martin Skřivánek druhý v kategoriích v Přerově

Lukáš Soural třetí v Jehnicích. Marie Hynštová první a Martin Skřivánek druhý v kategoriích v Přerově

Státní svátek 17. listopadu, to je příležitost se jít proběhnout. Závodů je určitě dost, tak proč toho nevyužít. Časem bude hůř.

Praha

Ještě ovšem minulou neděli startoval Petr Fochler na Velké Kunratické. Je to jeho oblíbený závod. Letos se běžel již 89. ročník. Neskutečné.

Petr ve velmi náročných podmínkách, kdy se brodilo vodou i bahnem, zaběhl jen o 14 vteřin horší čas, než tam na této trati má zaběhnutý svůj nejlepší výkon z roku 2019.

Celkově pak doběhl do cíle na 38. místě a v kategorii skončil 27.

Přerov

V Přerově čekala všechny nepříjemně blátivá trasa, zima a studený vítr. Je to tady. Skončilo nám parádní počasí, už budou jen plískanice, led a sníh. Sice mi vadí, že pořád nejsem schopný vyrazit závodit, ale v tomhle počasí už nad tím mávám rukou. Zase bych skončil někde na márách.

Martin Skřivánek ovšem i v tomto terénu běžel výborně. Pohyboval se mezi nejlepšími běžci a nakonec mu to vyneslo parádní druhé místo v kategorii čtyřicátníků.

Marie Hynštová sice na trati neměla mezi ženami nad 50 let odpovídající soupeřku, tak bezpečně zvítězila, ale pěkně se nadřela, jak sebou tahala kilové nánosy bahna na botách.

Brno Jehnice

Lukáš Soural se neztratil i v obrovské konkurenci v Jehnicích. Zabojoval a mezi elitními běžci na startu doběhl celkově třetí, v kategorii mužů nad 40 let pak druhý.

Opět nás bylo vidět na několika frontách. A vedli jsme si dobře, jako ostatně po celý rok.

Tak snad se nám bude dařit i dál. Jen je škoda, že to všechno visí jen na pár lidech.

Zaslouží si ovšem velký dík za to, že nesou svou kůži na trh v našich barvách.