Lukáš Soural třetí v Jedovnicích

Lukáš Soural třetí v Jedovnicích

Běh za jedovnickým kaprem patří už léta k našim oblíbeným akcím, kam se vždy vracíme. Sice dva roky kovidu nám nedaly šanci běhat okolo rybníka Olšovec a po hrázi mezi rybníky Budkovan, Dubovým a Vrbovým, ale letos už to zase konečně vyšlo.

A tak jsme si opět připomněli ty předchozí roky, kdy jsme na zdejším závodě startovali. Nostalgie se vším všudy. Asi se to už nikdy nevrátí. Všechno je jinak, jen rybníky kolem Jedovnic zůstávají stejné. A zádumčivá krása Rakoveckého údolí samozřejmě také.

Jedovnice

Lukáš Soural potvrdil svou skvělou formu, kterou se prezentuje po celý rok. V nesmírně rychlém závodě, kde vítěz Jan Kohut překonal svůj vlastní traťový rekord o víc jak 20 vteřin, doběhl absolutně třetí a kategorii čtyřicátníků vyhrál.

Martin Skřivánek měl smůlu na to, že parta čtyřicetiletých mužů se sešla v Jedovnicích nesmírně kvalitní.  Přesto bojoval a do cíle se dostal jako sedmý čtyřicátník.

Silvie Divišová se předvedla v parádním světle. Soustředěný výkon a výborné druhé místo mezi ženami nad 40 let je toho důkazem.

Ema Divišová opět ukázala, jaký má talent. Běžela skvěle, mimochodem jen kousek za Silvií, a doběhla jako druhá juniorka. Ostatně to už tu kdysi bylo, když se mezi sebou rvaly Marie a Iveta Hynštovy. Též matka z dcerou, Iveta se dnes přijely podívat i s dětmi a z fleku by se mohla postavit na start. Tak čekám, kdy Ema začne Silvii drsně prohánět. A taky dojde na to, že i porážet. Věk nezastavíme.

Marie Hynštová měla za sebou opravdu těžký týden. Přesto se zvládla soustředit na výkon a mezi padesátnicemi, tedy ženami o 15 let mladšími obsadila druhé místo.

Dana Hyláková se s námi konečně také jednou vypravila otestovat svoji běžeckou formu před vrcholem triatlonové sezóny, kdy bude startovat v Abú Dhabí ve Spojených arabských emirátech a je vidět, že je na tom hodně dobře. V kategorii nad 50 let doběhla třetí.

Letos na startu v Jedovnicích všichni nebyli, řádí nemoci a jiné povinnosti, ale to nevadí, chápu, že jsme absolvovali fůru akcí a je třeba si taky někdy odfrknout.