Lukáš Soural řádil ve Znojmě i v Syrovicích. V obou závodech doběhl druhý. Pavla Závodná zvítězila v Kyjově a zabojovaly tam i děti Petra Halase

Lukáš Soural řádil ve Znojmě i v Syrovicích. V obou závodech doběhl druhý. Pavla Závodná zvítězila v Kyjově a zabojovaly tam i děti Petra Halase

Nezmar Lukáš Soural opět využil možnosti na dvojstart, když to svátky umožňují.  V neděli si zajel do Znojma a v pondělí pak zavítal na Brněnský běžecký pohár do Syrovic.

Znojmo

Vánoční běh Elektrokov Znojmo se počítá do Znojemského běžeckého poháru a Lukáš Soural má obrovský rozptyl, těch seriálů běhá tolik, že bude pracné to vůbec dát dohromady. A ve Znojmě samozřejmě nemohl chybět. A vedl si opět skvěle. Jak jinak.

Celkově doběhl na druhém místě a kategorii čtyřicátníků samozřejmě vyhrál.

Syrovice

Štěpánský běh v Syrovicích patří již roky do Brněnského běžeckého poháru a ani tam nemohl Lukáš Soural chybět. Opět si vedl skvěle.

Hned druhý den po Znojmu podal výborný výkon, když nestačil jen na Jiřího Petra a doběhl tak druhý celkově i v kategorii nad let.

Kyjov

Jeden z nejslavnějších závodů na Moravě, Štěpánský běh v Kyjově, jeho 60. ročník, a my jsme tam díky Petrovi Halasovi a jeho dětem a též Pavle Závodné nechyběli.

Pavla Závodná zvítězila absolutně mezi ženami a zapsala se nesmazatelně do historie tohoto závodu.

Matěj Halas byl na trati 1,7km nejmladší, ale odvážně se pustil do boje s kluky i o 6 let staršími a bojoval jako lev a nakonec doběhl 7. ze 13 závodníků.

Anežka Halasová předčila všechna očekávání. Nebojácně vyrazila na trať 3,4km s jundorem a kopcovitá trať jí kupodivu hodně dobře sedla a mezi juniorkami bezpečně vyhrála.

Petr Halas začal opatrně s cílem v kopci moc neztratit, z kopce to pustit a nakonec na jeho momentální můj stav zaběhl dobrý čas a tempo 4:35 na kopcovité trati je velmi slušné. V kategorii mužů nad 40 let, kde letos končí, doběhl na 16. místě.

Myslel jsem, že jen Lukáš držel prapor AK Drnovice nad vodou. Ale nakonec zasáhli všichni Halasovi a překvapivě i Pavla Závodná.

Ale věřím, že zítra v Petrovicích nás bude na startu víc.