Lukáš Soural první, Jiří Kouřil a Irena Pospíšilová druzí v Olšanech

Lukáš Soural první, Jiří Kouřil a Irena Pospíšilová druzí v Olšanech

Nejkrásnější závod v Evropě, to je běh Drahanskou vrchovinou v Olšanech, závod s nesmírnou tradicí, tam jsme nemohli chybět. Navíc, když ho sami pořádáme.

Je součástí Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje a také samozřejmě Vyškovské běžecké tour. Proč jezdit jinam, když to máme parádní akci doma.

Triexpertcup

Ve středu proběhl další v Brně Obřanech závod Triexpertcupu i s Lukášem Souralem.

Opět zabojoval, když celkově doběhl druhý a mezi čtyřicátníky vyhrál.

Brno

A ve ještě ve čtvrtek se konaly zase Brněnské běhy, kde na startu Běhu okolo Špilberku stáli opět Lukáš Soural s Anežkou Langhammerovou a Adélou Uhrinovou.

Lukáš Soural s přehledem zvítězil i přes konkurenci, která se tam sešla.

Anežka Langhammerová si také lehce poradila se soupeřkami a vyhrála.

Adéla Uhrinová celkově doběhla čtvrtá a v kategorii pak skončila druhá.

Olšany

Krásný závod, nádherné prostředí, ideální počasí, co víc si přát. Jen to, aby se nás v Olšanech scházelo víc. A musím poděkovat všem pořadatelům, co přijeli pomoct a také našim ženám za parádní buchty. Bez toho a bez vás by to nešlo. A samozřejmě všem sponzorům také. A hlavně pak i Anežce Langhammerové a Chytré lékárně za parádní ceny.

A nesmírně mě zklamali kluci z Olomouce. My jsme na jejich závodech všude a oni se ani neukázali. Až na tři výjimky.

Lukáš Soural si v poklidu pohlídal vítězství. Je ve skvělé formě a nikdo ho nedonutil k lepšímu výkonu.

Jiří Kouřil je na tom také skvěle. Doběhl druhý celkově jen kousek za Lukášem a v kategorii pak vyhrál.

Irena Pospíšilová zvládla odvetu za Kojetín parádně. Porazila Danku Truksovou, mezi ženami doběhla druhá za nedostižnou Lenkou Jančaříkovou, která překonala o 10 vteřin traťový rekord Pavlíny Poláčkové z loňského roku. A v kategorii nad 40 let vyhrála.

Také Anežka Langhammerová je na tom výborně. Celkově doběhla čtvrtá a v kategorii vyhrála.

I Lenka Hrabovská podala velmi dobrý výkon. Ve velmi dobrém čase se dostala do cíle jako pátá žena a v kategorii nad 40 let pak skončila třetí.

Lukáš Koudelka se na svém domácím závodě předvedl ve výborném světle. Celkově doběhl čtvrtý a mezi čtyřicátníky pak druhý v čase skoro o minutu lepším, než je jeho osobní rekord na této trati.

Martin Skřivánek též zabojoval a celkově skončil pátý. V kategorii nad 40 let pak třetí. Už mu to zaase lítá.

Fantastickým výkonem překvapila Dana Hyláková, když smetla Marii Hynštovou a zvítězila mezi ženami nad 60 let.

Marie Hynštová za ní pak doběhla až po minutě druhá, je vidět, že ten dlouhý výpadek kvůli zranění je pořád znát. Bude muset zabrat.

Adéla Uhrinová mě šokovala brzy po startu. Když vyrazila bez bázně a hany vpřed do kopců s nejlepšími ženami. Bohužel to bylo příliš ostré tempo a závod nedokončila. Ale to stalo každému. Pořád se učí. Vždyť teprve pořádně začíná a jak jí to už běhá. Příště už bude zase chytřejší.

No a já. Co říct. Po tom, co se v minulém týdnu dělo, jsem ani nechtěl běžel. Ovšem když jsem viděl tem mizerný počet lidí na startu, tak mě to tak naštvalo, že ta obrovská práce kolem organizace závodu nemá pořádné efekt v davu lidí na startu, tak jsem se oblékl s tím, že to odklušu do počtu. A to jsem taky dělal. Jako vodič jsem pomáhal Lucii Kolmašové překonávat nástrahy trati, když tu se najednou vedle mě asi tři kilometry před cílem objevil Radek Buchta. A hned mi to kopl. Než jsem se rozjel z toho pomalejšího tempa, už měl náskok skoro 50 metrů. To mě nabudilo a řekl jsem si, že to tak nenechám. A nastalo stíhací peklo. No, hrábli jsme si oba dva až na mrtvici, ale udolal jsem ho v seběhu do Olšan. Ale byl to boj na život na smrt. Taky jsem se tak v cíli cítil. Ovšem Radkův skalp stál za to. Podívejte, že nosí pořád kšiltovku. Jeho skalp mi visí na mém opasku. To jsem neměl psát, teď si mě příště vychutná zase on. Ale byl jsem druhý mezi šedesátníky, díky zrychlení v závěru i slušným průměrem. To je radosti na Starém Bělidle. /Kdyby někdo nevěděl, co to je, tak je legendární slovní obrat z Babičky Boženy Němcové, který se hodí na ledacos. I na mě./

A Radek Buchta potom doběhl kousek za mnou jako třetí šedesátník. A to jde zítra triatlon. Stejně jako Dana Hyláková. Klobouk dolů. Já se zítra půjdu podívat akorát na hřbitov omrknout, kde si asi brzy lehnu.

A taky si tam svůj sólo závod dala Lucie Hrabovská. Víc dětí se nenašlo. Není zájem.

Výsledky: Vysledky_-_35. rocnik_Beh_Drahanskou_vrchovinou_2023_ (1).xlsx (26412)

Vyškovská běžecká tour po pátém závodě: 10.VYŠKOVSKÁ BĚŽECKÁ TOUR 2023 po 4.závodě (4).xls (122368)

Pořád věřím, že se probudí i další členové AK Drnovice a přijdou pomoct na naše další závody, když už nepoběží.

A ještě znovu děkuji jak pořadatelům, co přijeli pomáhat, tak sponzorům. Věřím, že naše závody budeme schopni pořádat i dál.