Lukáš Soural druhý ve Znojmě a Irena Pospíšilová pátá v Kyjově

Štěpánský běh v Kyjově, to je legenda sama. 61. ročník. Kdo z nás si pamatuje první ročníky. Možná Květoš Hána a pár dalších. Zažil jsem velkou éru tohoto závodu v mládí, kdy tam startovaly naše elity a byl při tom, jak se tenkrát běhalo rychle.

Svými časy jsem zavazel někde v polovině startovního pole a teď bych býval v první desítce. Všechno se mění, ale nějak nevidím, že k lepšímu.

Znojmo

Na jediný závod v republice, Vánoční běh Elektrokov, který se koná 25. prosince, také jsem tam párkrát běžel, vyrazil do Znojma Lukáš Soural.

Celý závod odtáhl, ale nakonec mu jeden z mladých běžců v závěru utekl, tak skončil celkově druhý. V kategorii nad 40 let pak vyhrál, a navíc vytvořil traťový rekord této věkové kategorie.

Kyjov

Neskutečná konkurence se letos sešla v Kyjově a bylo nás tam vidět. A pořádně.

Martin Skřivánek po vynikajícím výkonu doběhl absolutně na skvělém 11. místě a v nabité kategorii čtyřicátníků pak skončil pátý.

Irena Pospíšilová také zabojovala a v obrovské konkurenci žen vybojovala celkové páté místo. Ve své kategorii pak obsadila čtvrté místo.

Petr Halas potom po výpadku zaviněném zraněním doběhl mezi padesátníky na osmnáctém místě.

Matěj Halas vybojoval mezi juniory skvělé třetí místo.

Anežka Halasová pak v kategorii juniorek doběhla na výborném pátém místě.

Na startu zase jen to nejtvrdší jádro AK Drnovice. Ale pořád jsme vidět, a to je dobře. Všichni zaslouží pochvalu za skvělou reprezentaci AK Drnovice.