Lukáš Soural druhý a Petr Fochler s Irenou Pospíšilovou třetí v Nemojanech

Lukáš Soural druhý a Petr Fochler s Irenou Pospíšilovou třetí v Nemojanech

Jednoznačnou prioritou všech členů AK Drnovice měla být Lulečská šestka, další závod zařazený jak do Vyškovské běžecké tour, tak do Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje. Jak k tomu kdo přistoupil, to uvidíte sami. A velmi mile mě všichni překvapili.

Brno

Ještě ovšem ve středu pokračoval v Brně Triexpertcup za účasti Lukáše Sourala a Adély Uhrinové.

Lukáš Soural opět s přehledem v Líšni zvítězil a potvrdil tak své dominantní postavení v tomto poháru.

Adéla Uhrinová pak zase po velmi dobrém výkonu obsadila páté místo mezi nejmladšími ženami.

Nemojany

Trať po lesní cestě z parkoviště nad koupalištěm Libuše směrem k hlavní cestě mezi Pístovicemi a Drnovicemi byla pořádně poničená po lijácích a těžbě,  ale co se dá dělat, všichni měl stejné podmínky.

V první řadě však chci poděkovat všem kamarádům, co přijeli pomoct a našim ženám, které napekly skvělé buchty. Bez vás by to nešlo. Moc děkuji. Stejně tak děkuji i sponzorům. Bez nic by to taky nešlo.

A teď jak jsme si vedli.

Nejdřív dáme přednost ženám

Irena Pospíšilová ve velmi silné konkurenci nakonec vybojovala třetí místo celkově i samozřejmě v kategorii. Byl to opět fofr.

A stejně tak skvěle běžela i Lenka Hrabovská v kategorii nad 40 let obsadila čtvrté místo a celkově pak doběhla pátá.

Anička Halasová též odvedla dobrý výkon, který jí stačil na třetí místo v nejmladší kategorii žen.

Marie Hynštová pak s přehledem ovládla ženy nad 60 let.

A Anežka Halasová se statečně rvala z tratí i soupeřkami a vyneslo jí to třetí místo v juniorkách.

Absolutně zvítězila tentokrát překvapivě Danka Truksová, která věřím brzy oblékne dres AK Drnovice.

A teď se budeme věnovat mužům

Opět výborně běžel Lukáš Soural. Sice to nestačilo na skvělého Ladislava Suka, ale druhé místo celkově se v této konkurenci počítá.

Třetí pak po parádním výkonu doběhl Petr Fochler, který k nám opět po létech zavítal. A v kategorii nejmladších mužů zvítězil.

Martin Skřivánek měl mezi čtyřicátníky obrovskou konkurenci. Velmi dobrým časem obsadil mezi muži nad 40 let sedmé místo.

Představil se také Patrik Pataki a šlo mu to výborně. V kategorii nad 40 led doběhl dvanáctý.

A také Tomáš Müller odvedl slušnou práci, když též mezi čtyřicátníky obsadil šestnáctou pozici.

Petr Halas se musel také porvat s konkurencí a mezi padesátníky se dostal do cíle jako osmý.

A Jaroslav Trávníček potom proběhl cílem v kategorii nad 50 let desátý.

Milan Marek po strhujícím souboji s časem s přehledem zvítězil mezi šedesátníky.

A Matěj Halas na trati letět jako profík. Mezi juniory obsadil třetí místo.

Radek Buchta se přijel jen mezi nás podívat proběhnout se v rámci tréninkz na důležité triatlony v letošním roce. Přesto doběhl šestý mezi šedesátníky.

No, já jsem toho fakt měl za poslední dny dost. Tak jsem se spíš chtěl zúčastnit. A hned na první pětistovce jsem se příšerně kousl. Pak se mi to rozběhlo, ale pořád to nebyl žádný fofr. Jenže jak jsem uviděl před sebou Jardu Lejska, tak mi to nedalo a doběhl jsem ho. A pak nastal učebnicový šachový souboj, ke kterému se přidal i Svaťa Kudlička.

To už jsem střídavě tuhl a dusil se se v tom fofru, co jsme nasadili. Sice to bylo o fous, ale udržel jsem z kopce Svaťu za sebou, Jardovi jsme utekli a já nakonec osadil mezi šedesátníky třetí místo. Díky za každou bednu.

Výsledky: Výsledky - Lulečská šestka 2023 (1).xls (67584)

Foto Jana Halasová: smutnasgirl.rajce.idnes.cz/Lulecska_sestka_2023%2C_AK_Drnovice/

Vyškovská běžecká tour: 10.VYŠKOVSKÁ BĚŽECKÁ TOUR 2023 po 7.závodě (1) (1).xls (237568)

Počasí vyšlo až překvapivě dobře. Pár kapek při vyhlašování nemohlo nic pokazit.

A účast našich členů byla víc slušná. Kéž by to taky bolo vždycky.

Třeba hned příští sobotu při Nemojské osmičce.