Lukáš Soural čtyři starty po sobě a pokaždé na bedně, Anežka Langhammerová dvakrát druhá a Lukáš Koudelka druhý ve Veverské Bítýšce

Tentokrát jsme se opravdu rozjeli do několika míst a závody už v průběhu týdne nasakovaly jeden za druhým. Triexpertcup, Brněnské běhy, Orelská liga v Kněžicích a pak další akce přímo v sobotu ve Veverské Bítýšce a v Senici. A skoro všude nás bylo vidět.

Brno - Obřany

Další závod ze seriálu Triexpertcup v Brně tentokrát v Obřanech absolvoval ve středu opět Lukáš Soural a opět si vedl výborně. Celkově doběhl druhý a v kategorii čtyřicátníků vyhrál.

Brno

Na startu Brněnských běhů stáli ve čtvrtek na Běhu kolem Olympie Anežka Langhammerová a Lukáš Soural.

Anežka vybojovala druhé místo mezi ženami.

Lukáš pak vzhledem k tomu, že ho čekaly ještě v pátek a v sobotu další závody, tak tam jenom v klidu odtrénoval. Kategorii vyhrál a celkově skončil čtvrtý.

Kněžice

Daleko až k Jihlavě se rozjeli členové Orla v pátek. V Kněžicích pokračovala Orelská běžecká liga závodem Běh alejemi v Kněžicích.

Parádní výkonem se tam blýskl Lukáš Soural, když všechny soupeře deklasoval a v pohodě zvítězil.

Anežka Langhammerová potom také po výborném výkonu doběhla celkově druhá v novém osobním rekordu na této trati.

Jiří Kouřil se také blýskl skvělým během, když mezi nejmladšími muži skončil druhý.

Anička Halasová vyhrála v juniorkách a mezi ženami skončila čtvrtá.

Petr Halas pak mezi čtyřicátníky obsadil patnácté místo.

Matěj Halas na trati  950m vybojoval 2. místo.

Anežka Halasová běžela skvěle na trati 2,7km kde vyhrála v kategorii 11/12 let a mezi dívkami 2007-12 skončila druhá.

Veverská Bítýška

A opět stejně jako loni jsme se rozjeli v sobotu proběhnout po tratích kolem překrásného Bílého potoka do Veverské Bítýšky.

Lukáš Koudelka bojoval na trati 10 km a doběhl celkově po skvělém výkonu druhý.

Martin Skřivánek se také předvedl ve výborné formě. Celkově skončil pátý a v kategorii čtyřicátníků třetí.

Marie Hynštová pak měla smůlu, že byla vypsaná kategorie jen nad 40 let a tam při vší úctě už nemůže stačit, tak skončila osmá.

NA trať 5 km se vydala také Jana Soldánová a v nejmladší kategorii žen skončila šestá.

No a já už snad dostávám rozum. Od výběhu na Hostýn se necítím v ideálním stavu, tak jsem si start raději rozmyslel. Ale cukání jsem měl, to mi věřte. A kdyby tam byly starší kategorie, asi bych to i riskl, ale rozumnější fakt bylo dát si pauzu, abych snad mohl ještě někdy zase běžet závod a ne postávat jako obvykle u trati.

Slavkov

Austerlitzman, to je známý triatlon ve Slavkově a ani tam jsme samozřejmě nemohli chybět.

Pavlína Poláčková jako už tradičně na svém oblíbeném závodu vyhrála.

Petr Hrabovský tam celkově dokončil závod na 38. místě a v kategorii skončil patnáctý.

A také děti tam měly své závody.

Michal Hrabovský skončil v našlapané konkurenci šestý.

A Lucie Hrabovská pak mezi dívkami ve své kategorii pátá.

Senica

Lukáš Soural vyrazil v sobotu ještě do Senice na další závod do Moravsko – Slovenského poháru na Běh vdˇaky.  A opět se tam vedl skvěle. S přehledem s velkým náskokem zvítězil absolutně.

Jeden lepší výsledek jako druhý, tak nějak to vidím já a je dobře, že i všichni kolem nás.