Pavlína Poláčková druhá a Lukáš Soural čtvrtý na Hostýně, skvělé výsledky Marie Hynštové na Hostýně a Martina Skřivánka, Lenky Hrabovské a Simony Grulichové v Jeseníkách

Už bylo víc možností někam vyrazit, ovšem pro nás jenom dvě. A to Běh na Svatý Hostýn v Bystřici pod Hostýnem a Jesenický maratón a půlmaratón v Jeseníkách.

Bystřice

Tradiční Běh na Svatý Hostýn byl tentokrát i Mistrovstvím republiky veteránů.

Pavlína Poláčková na své oblíbené trati doběhla druhá mezi ženami a nejmladší kategorii vyhrála. Fotku dodám, až nějakou seženu, rok nezávodila.

Lukáš Soural tam musel bojovat, a nakonec vyválčil celkové čtvrté místo, v kategorii pak skončil třetí a tím pádem i třetí v Mistrovství republiky. Orelský závod vyhrál.

Marie Hynštová si pak v klidu doběhla pro první místo mezi ženami nad 65 let, vybojovala tak další titul mistryně republiky a orelský závod samozřejmě vyhrála.

Jeseníky

Nesmírně náročný a hodně drsný byl letos Jesenický maratón a půlmaratón.

Vedro, kamenitá trasa závodu, není to tam procházka růžovou zahradou.

Martin Skřivánek ovšem předvedl skvělý výkon, když si časem 4:07 si řádně posunul osobní rekord na této trati, ale zároveň v obrovsky nabitém závodě doběhl pátý mezi čtyřicátníky.

Lenka Hrabovská také zabojovala na pro ni hodně těžké trati půlmaratónu. Po výborném výkonu doběhla v neskutečné konkurenci mezi ženami nad 40 let čtvrtá.

A Simona Grulichová také odběhla výborný závod. Mezi ženami nad 40 let skončila šestá a kdyby byla vypsaná kategorie nad 50 let, tak vyhrála.

Brno

Anežka Langhammerová si z domu odskočila na překážkový závod na 500 metrů s 15 překážkami a 30 metry plavání. V obrovské konkurenci, která se tam sešla vybojovala třetí místo.

Pár nás na startu bylo, jsou to jedni a ti samí a byli skvělí, skládám velkou poklonu, tak snad se to už s končícími prázdninami zlepší.