Lukáš Soural a Irena Pospíšilová první a Anežka Langhammerová druhá v Nemojanech. Lukáš pod odpoledne doběhl třetí na Slovensku

Lukáš Soural a Irena Pospíšilová první a Anežka Langhammerová druhá v Nemojanech. Lukáš pak odpoledne doběhl třetí na Slovensku

Poslední ze tří závodů v Nemojanech, Běh okolo rybníka Chobot, se podle mě vydařil. Abych ovšem pravdu přiznal, počty startujících na našich závodech jsou opravdu tragické. A už nevím, co s tím víc dělat. Má vůbec cenu ještě něco pořádat?

Sice mě dnes běžci a běžkyně překvapili, přijelo jich opravdu hodně, ale na předchozích závodech to bylo opravdu slabé.

A teď se podíváme, kdo z AK Drnovice přijel. A bylo nás celkem dost.

Brno

Ještě ovšem po pauze pokračoval ve středu Triexpertcup s Lukášem Souralem na startu.

A Lukáš nenechal nikoho na pochybách o své formě, protože opět bezpečně zvítězil.

Nemojany

Počasí jako přes kopírák v poslední době, teplo, blbě se dýchá, a přesto se běhá.

Lepší jako sedět v hospodě.

I v posledním našem závodě v Nemojanech musím poděkovat všem, co přišli pomoct s organizací, také sponzorům, a hlavně našim ženám za parádní buchty. Ty opět psaly.

A specálně děkuji Anežce Langhammerové a Chytré lékárně za parádní ceny.

A podíváme se konečně také, jak jsme si vedli.

Nejdřív opět ženy:

Irena Pospíšilová se představila opět ve výborné formě a s přehledem zvítězila.

Anežka Langhammerová doběhla kousek za Irenou a podala opět velmi slušný výkon. Celkově doběhla druhá a v kategorii pak vyhrála.

Simona Grulichová je na tom také výborně absolutně skončila na třetím místě a svoji kategorii samozřejmě vyhrála.

Anička Halasová se též po tréninkové pauze neztratila, kdož v nejmladších ženách skončila velmi dobrým výkonem šestá.

Marie Hynštová si přijela odpočinout od vnoučat pohodovým tempem si doklusala pro vítězství v nejstarší kategorii žen.

A Anežka Halasová bojovným výkonem a výborným časem ovládla kategorii juniorek.

Mezi juniorkami se poprvé v našem dresu objevila tak Štěpánka Langhammerová a bylo z toho skvělé čtvrté místo.

A nyní muži:

Lukáš Soural si musel před odpoledním závodem trochu máknout, přijela mu konkurence, ale i tak se před odpoledním závodem moc neždímal a v pohodě vyhrál.

Martin Skřivánek se už po MUM rozběhal a tentokrát mu jeho výkon v nabité kategorii čtyřicátníků vynesl čtvrté místo.

Petr Halas to šíleně napálil už od startu a zmizel mi jako pára nad hrncem. Mezi padesátníky i tím fofrem, co vyprodukoval, skončil na pátém místě.

Jaroslav Trávníček se také rozběhal do slušného tempa. V kategorii nad 50 let obsadil deváté místo.

Také Matěj Halas bojoval jako lev a parádním výkonem zvládl doběhnout mezi juniory na pátém místě.

No a teď já. Co říct? Zatejpované jsem měl celé tělo, ty pásky mě totiž drží pohromadě, jinak bych se na trati někde rozpadl. Do toho to všichni napálili jako by šlo o život. Ale to snad sakra nejde. Přece se dá běžet volně. Leda houby. S krvavýma očima to přece nejde tak pořád závodit. Ale musel jsem to držet. Přiznám na rovinu, že mi to vůbec nešlo. Doběhl jsem tedy a cestou se nerozložil na prvočinitele, což je celkem úspěch, ale na druhou stranu mě Lucie Kolmašová smetla jako prach na silnici. No, už jdu do kytek. Mezi šedesátníky jsem sice skončil druhý, ale borci až na Pavla Jínu nepřijeli. Tož asi tak.

Výsledky: Výsledky - Běh kolem rybníka Chobot 2023.xls (52736)

Vyškovská běžecká tour: 10.VYŠKOVSKÁ BĚŽECKÁ TOUR 2023 po 10.závodě.xls (396288)

Plavecký Mikuláš

Na Malokarpatský kros v Plaveckém Mikuláši zamířil hned z Nemojan Lukáš Soural a v ostré konkurenci tam doběhl celkově třetí.

Svoji kategorii pak vyhrál.

Startovala tam i Jana Soldánová a mezi nejmladšími ženami obsadila desáté místo.

Bylo to už s naší účastí lepší, ale pořád je nás víc. Co se dá dělat, děkuji všem, co se nebáli přijít s kůží na trh a podpořily nás a naše závody svou účastí.